Mintha csak azért fizetnék – az ipar után a mezőgazdaságot teszi tönkre Ursula von der Leyen

Vágólapra másolva!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.hu
Nehéz szabadulni a gondolattól, hogy a Brüsszelben tanyázó lobbisták nemcsak szép szavakkal kedveskednek az Európai Bizottság illetékes elmebetegeinek, hanem konkrétan tömik is a zsebüket. Mert más magyarázat nem nagyon van arra, miért teszi tönkre módszeresen a kontinenst Ursula von der Leyen az elvtársaival önfeledt szándékegységben. Az ipart még lenyeltük, de a mezőgazdaság kinyírása az EU vége; legalábbis ez a két világháború tapasztalata.
Vágólapra másolva!

Ursula von der Leyen vagy egy rendkívül ostoba és közveszélyes pszichopata, vagy iszonyúan korrupt, aki kínai, amerikai és arab pénzekért cserébe aprólékos figyelemmel dolgozik Európa tönkretételén. Szerintem mind a kettő, de a pénz nagyobb szerepet játszik. Brüsszelben ugyanis több lobbista lakik életvitelszerűen, mint a lobbizás fővárosában, Washingtonban.

Ursula von der Leyen felavatja a korrupciós tortát
Ursula von der Leyen, Zelenszkij és Denisz Smihal (Fotó: STR / Ukrainian presidential press-ser)

Ursula von der Leyen pszichopata vagy korrupt?

  1. Ott vannak az arab országok képviselői, akik az iszlám fundamentalizmus iránt érzékenyítenek;
  2. ott vannak a nagy amerikai pénzalapok kijáróemberei, akik az aktuális befektetéseiknek (Ukrajna, dél-amerikai szója stb.) szeretnének intézni csillagászati hasznokat;
  3. ott vannak a kurtán-furtán meggazdagodott őrült milliárdosok aktivistái, hogy a gazdi perverzióinak intézzenek jogi védelmet és közpénzből folytatott népszerűsítő kampányt;
  4. ott vannak a kínai kommunista párt megbízottjai, akik abban érdekeltek, hogy Európa ne ipari központ, hanem turistalátványosság legyen, a bennszülöttek meg mindent a Temuról rendeljenek;
  5. és van az Európai Bizottság mögött a hatalmas adminisztráció, akik, ha már ennyien vannak, az egész kontinenst szeretnék a KGST mintájára mikromenedzselni, hogy melyik faluban hány kosarat fonhatnak egy évben. 

Nem most kezdték Európa tönkretételét

Az olcsó energia levágása nem az orosz-ukrán háborúval kezdődött. Zajlottak kampányok Azerbajdzsán és a többi volt közép-ázsiai szovjet tagköztársaság ellen is korábban, mondván, ott nem tartják tiszteletben az emberi jogokat, amiért nem ünneplik egész évben a szexuális kisebbségeket. De ez hosszú történet, a lényeg, hogy nem ma kezdték el kinyírni a kontinenst a kontinens vezetői. A kínaiak érdekében bevezetett klímacélok szintén a kínai autóiparnak kedveztek, lehet csodálkozni, hogy 10 misiből nem vesz olyan 80 milliós kocsit a polgár, ami máshol 6-ba kerül. De ez sem a fogalmazás tárgya…

Ursula von der Leyen és a korrupció régi ismerősök

Már német hadügyminiszterként is az volt az eldöntendő kérdés, hogy a hozzá nem értése a nagyobb baj, vagy a tárcáját uraló korrupció és nepotizmus. Mindenesetre vicces, hogy pont ő akar most háborúzni az oroszokkal, miközben minisztersége alatt gyakorlatilag megszűnt a német hadsereg hadseregnek lenni. Bizottsági elnökként meg emlékezetes teljesítményt nyújtott a vakcinabeszerzéseknél. Persze, nyilván akad, aki szerint több tízmilliárdos üzleteket SMS-ekben is lehet intézni, de azok a Bizottság fizetési listáján vannak. De ez még mindig csak a szereplők bemutatása, mint egy béna drámában…

Agráriumban eddig erős volt az EU

A mezőgazdaság viszont nem játék. A 20. század egy jelentős részét a kontinens végigéhezte. Volt persze két háború is, de az Európai Unió, illetve az előzményei megjelenéséig 2000 éven keresztül a kontinens élelmiszer-behozatalra szorult. Aztán rájöttek, hogy a béke kulcsa nemcsak az, hogy a németek és a franciák ne bunyózzanak a szénen és az acélon, hanem az is, hogy önellátóak legyünk élelmiszerben. És mivel vásárolni olcsóbb, mint termelni, ezért megszületettek az agrártámogatások. Hogy ne legyen balhé, hogy ne legyen háború. Meg hogy ne legyen éhezés.

Ezt a régi, az EU alapját adó kompromisszumot és megfejtést adja fel ma Ursula von der Leyen

Hirtelen nem jut eszembe, hogy a kínaiak vagy az amerikai tőkealapok fizetik-e ezért. Vagy esetleg az oroszok. Magától biztos nem ennyire hülye, hogy megvágja az EU-s agrártámogatásokat. Vagy mégis? Az biztos, hogy nem a kontinens érdekében áll az, hogy a mezőgazdasági kifizetésekből 155mm-es gránátokat és az ukrán kormányzati elit tulajdonában lévő mediterrán dácsákat csinálunk. Miközben a kenyeret megrendeljük a Temuról. Akik meg Oroszországból hozzák be. Vagy esetleg a Mercasor-megállapodás keretében Dél-Amerikából hozzuk be a kaját. Sőt, Ukrajnából…

Ha nem mi termeljük a kaját magunknak, akkor bunyózni fogunk. Ursula von der Leyent valószínűleg ezért fizetik. Vagy ennyire buta.

Mint a kettő igaz lehet.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!