Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.huManfred Weber tiszteletére padot avattak Rácalmáson, a polgármesteri hivatal előtt. A Fejér vármegyei település május elsején tartotta az ünnepélyes átadást.
Manfred Weber feltűnt egy magyar településen
Különleges megtiszteltetésben részesült Manfred Weber Rácalmáson. A Fejér vármegyei településen május elsején ünnepélyesen átadták azt a padot, amelyet a német díszpolgár tiszteletére állítottak a polgármesteri hivatal előtt.
A rácalmási önkormányzat közösségi oldalán számolt be arról, hogy a német testvérvárosból, Dransfeldből érkezett Manfred Weber évtizedeken keresztül meghatározó alakja volt a két település kapcsolatának. A nyugalmazott rendőrkapitány a kezdetektől segítette a 36 éve működő partnerkapcsolatot, és az évek során rengeteg rácalmási gyereket és felnőttet fogadott otthonában feleségével, Monikával együtt.
A városvezetés szerint a pad egyszerre jelképezi a hálát és azt is, hogy Rácalmáson mindig lesz helye a német házaspárnak. Manfred Weber és felesége, Monika meghatottan fogadták az ajándékot, sőt a pad mini változatát is magukkal vitték emlékbe Németországba – számolt be a DUOL című vármegyei hírportál.
A név sokak számára ismerősen csenghet, ugyanakkor fontos kiemelni: a történet nem az Európai Néppárt vezetőjéről, hanem egy névrokonáról szól.
Azonban ettől függetlenül nem maradunk adósai önöknek! Az Origónál több hírről is beszámoltunk, melyek Manfred Weberrel kapcsolatban születtek.
Manfred Weber nyilatkozott a Tisza Párt győzelme után
Az Európai Néppárt frakcióvezetője, a Tisza Párt választási győzelme után azt nyilatkozta, hogy megteszik az első lépéseket a Magyarországgal szemben indított 7. cikk szerinti eljárás megszüntetésére. Manfred Weber ezzel elismerte, hogy a jogállamisági eljárás valójában csak ürügy volt, a témát politikai nyomásgyakorlásra használták fel.