A paksi erőmű bővítéséről és az esti norvég-magyar pótselejtezőről is kérdezzük Lázár Jánost a jubileumi 30. Kormányinfón.
A jövő héten ugyanitt, ugyanekkor - búcsúzott Lázár János.
Nem igaz az a hír, hogy a kormányfőnek szóló kormányülés-emlékeztető megírásának feladata a Lázár János vezette Miniszterelnökségtől a Rogán Antal irányította új tárcához kerülne - mondta az utolsó kérdésre válaszolva Lázár.
Még a Kormányinfó közben adott ki közleményt az MSZP, amelyben azt kérdezi: "Már csak egy infót várunk Lázár Jánostól: mikor nyújtja be a lemondását?"
Az ellenzéki párt szerint Lázár minden eddigi állításával ellentétben ma elismerte, hogy mégiscsak hozzájuthatnak majd külföldiek a ma még a magyar állam tulajdonában lévő nemzeti földvagyonhoz.
Az MSZP emlékeztetett arra, hogy ők már korábban figyelmeztettek, hogy a kormány az EU-ra hivatkozva fogja mégis engedni, hogy külföldiek földet vásárolhassanak, "méghozzá tízszeres áron, és hogy a különbözetet a fideszes haverok fogják zsebre tenni".
Irigyli a DK politikusait, hogy a hírek szerint a magyar társadalom legalább 75 százalékával kapcsolatban vannak, ha olyanokat állítanak, miszerint a magyarok 75 százaléka támogatja a kvótarendszert - reagált Lázár egy kérdésre, hozzátéve: ő egész másokat tapasztal, a Demokratikus Koalíció pedig amúgy sem vádolható a klasszikus, reális, tényeken alapuló politizálással.
A kormány nem sokat tehet akkor, ha az emberek a pénzüket olyan, magas hozamokat kínáló alapokba fektetik, amelyeket nem ellenőriznek az állami pénzügyi hatóságok, és nem vonatkoznak rájuk a befektetővédelmi szabályok - mondta a miniszter arra a kérdésre, hogy jelenleg is vannak, akik 12 százalékos hozamokat ígérnek. Az, hogy ki hova teszi a pénzét, azért elsősorban maga felelős - hangsúlyozta Lázár.
Ha minden, a személyét érintő hírrel foglalkozna, vagy komolyan venné őket, akkor nem maradna ideje a munkára - mondta egy kérdésre válaszolva Lázár.

A parlamenti pártok támogatásával és felhatalmazásával kíván a kormány fellépni a kötelező betelepítési kvóta ellen - ismételte meg Lázár, aki szerint áthidalhatatlan szakadékok vannak ebben a kérdésben a tagállamok között.
A kötelező kvóta egy magyarellenes program - tette hozzá.
Balog Zoltán miniszter felkérésére Schmidt Mária vezeti az emlékezetpolitikai munkát az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulójára készülve, megalakult egy bizottság is, Lázár pedig tolmácsolja az ezzel kapcsolatos ötleteket, javaslatokat - hangzott el.

Az EBRD-vel megállapodott Magyarország, hogy felülvizsgálja a kormány a bankadó mértékét, de cserébe el kell érni, hogy a kereskedelmi bankok többet hitelezzenek - mondta Lázár, aki szerint a bankadó a Bankszövetséggel egyeztetett módon átalakul.
Nem világos a német kormány álláspontja menekültkérdésben - tért vissza a menekülttémára Lázár, kitérve "Soros Györgyre és követőire", akik szerint Európának szüksége van bevándorlókra, míg a magyar kormány szerint nem.
Az olasz miniszterelnök kelet-európai országokat ért bírálatát annyiban kommentálta Lázár, hogy talán az '56 után kivégzetteket kellene megkérdezni, eleget tett-e, eleget segített-e Magyarországnak a Nyugat annak idején.
Az Illatos úti szennyeződés kapcsán Lázár azt mondta egy kérdésre, hogy a probléma kezelése zajlik, a hulladékelszállítási munka határideje január 31-e. Lázár megjegyezte: a hulladékmentesítésre 2,1 milliárd forintot költ az állam. A kormány további kármentesítési lehetőségeket is vizsgál, ami további milliárdos költség.
Az állam szeretné, hogy az anyagelszállítás költségéért cserébe megszerezze a telket, majd már a sajátjaként állami pénzből kármentesítse.
Tart tőle, hogy nem lesz több ideje a fiával sakkozni, akkor sem, ha vasárnap nem választja alelnöknek a Fidesz - mondta Lázár a vasárnapi tisztújító Fidesz-kongresszus kapcsán.
Nem szerepel a kormány napirendjén olyan előterjesztés, ami a vasúti járatok ritkítását jelentené - mondta az Origón megjelent írásra reagálva a miniszter.

A Miniszterelnökségre vonatkozó közbeszerzési szabályok egyforma szigorúak voltak november 1-je előtt és után, ezt pedig az Európai Bizottság sem vitatta - mondta egy kérdésre válaszolva Lázár.
A Kincstári Jogügyi Igazgatóság létrehozása folyamatban van az igazságügyi miniszter javaslatára - mondta Lázár, aki szerint a szervezet feladata lesz, hogy az állam jogi képviseletére vállalkozó ügyvédi irodákat kiválassza. Ez a központosított kiválasztás a miniszter szerint transzparensebb, mint most, amikor minden minisztérium és szervezet saját hatáskörben bíz meg ügyvédeket. Hozzátette: arra törekednek, hogy a tárcáknál amúgy is fizetett jogászok lássák el ezt a feladatot.

Magyarországon 8 millió felnőtt ember van, közülük 105 ezer ember tartotta fontosnak, hogy földműves legyen, közülük pedig 222 ember külföldi állampolgár - ismételte meg Lázár, aki azért elismerte, hogy 1-2 százaléka a 105 ezernek vitatható módon lett földműves.
A földművesek névjegyzéke jelenleg nem nyilvános, de Lázáron kívül álló okok miatt, viszont vizsgálják, hogy közzé lehet-e tenni az említett 222 pályázóképes nem magyar állampolgár nevét - mondta Lázár. Szerinte ebben semmi tagadnivaló nincs, de nem szeretne belefutni adatvédelmi perbe.
Ha valakinek van olyan gyanúja, hogy a Századvég munkája kapcsán felmerül az államtitoksértés, akkor álljon elő vele, mert amíg senki nem mond konkrétumokat, addig ez politikai támadás - mondta Lázár egy újabb, a Századvégre vonatkozó újságírói kérdésre.
Inkább a gyerekeivel játszik, nem nézi a ma esti magyar-norvég meccset - árulta el az Origo kérdésére Lázár, hozzátéve: ettől még nagyon szurkol majd, és nem a norvégoknak.

Az Európai Bizottsággal Magyarország megállapodott abban, hogy a Paks II. beruházás egyes előkészítő dokumentumainak titkosítását 30-ról 10 évre csökkentették - árulta el az Origo kérdésére a miniszter.
Az Európai Bizottság most azt vizsgálja, van-e tiltott állami támogatás a beruházásban - mondta Lázár. Ha nincs tiltott támogatás, akkor nem lehet megakadályozni a beruházást.