Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.huMegrázó esemény történt hétfőn a veszprémi völgyhídnál, ahol egy középkorú férfi vesztette életét. Az öngyilkosság miatt a reggeli órákban rendőrök és más hatósági egységek jelentek meg a viadukt környékén, ami azonnal felkeltette a helyiek figyelmét. A tragédia híre gyorsan elterjedt a városban, hiszen a veszprémi viadukt az egyik legismertebb helyszín a térségben. Úgy tudni, az elhunyt férfi Várpalota környékéről származott – írta a Veol.hu.

Fotó: Archív/Fülöp Ildikó
Öngyilkosság a veszprémi viaduktnál
A rendőrség megerősítette, hogy a férfi a helyszínen életét vesztette. A hatóságok tájékoztatása szerint az eset körülményeit közigazgatási eljárás keretében vizsgálják.
A viadukt az elmúlt években több hasonló tragédia helyszíne is volt, ezért a mostani eset különösen megrázta a helyi közösséget. A környéket a helyszínelés idejére részben lezárták.
A szakemberek hosszú ideje hangsúlyozzák, hogy a lelki krízishelyzetekben rendkívül fontos a gyors segítségkérés és a támogató környezet szerepe. Aki úgy érzi, hogy kilátástalan helyzetbe került, vagy segítségre van szüksége, anonim módon, a nap 24 órájában hívhatja a Telefonos Lelki Elsősegély-szolgálatot a 116-123-as számon, ahol képzett szakemberek nyújtanak támogatást.
Egy megrendítő eset történt a kőröshegyi völgyhídon is, ahol egy hatvan év körüli férfi a mélybe ugrott.