Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.huAz ukrán kormány drasztikus lépésre szánta el magát: elkezdték visszavonni az egészségügyi dolgozók katonai szolgálat alóli felmentését és megkezdték a behívásukat. Viktor Ljasko egészségügyi miniszter a Verhovna Rada pulpitusán hivatalosan is megerősítette ezt. A tárcavezető tájékoztatása szerint az orvosok és ápolók csatlakoznak az ukrán fegyveres erők soraihoz – számolt be róla a Sztrana.

Úgy tűnik, az ukrán hadsereg igényei miatt egyre inkább háttérbe szorul a civilek egészségügyi ellátása. Viktor Ljasko a parlamenti beszédében részletesen is kitért arra, hogy korábban milyen megfontolások alapján működött a rendszer.
Többször is szóba került, miért kaptak eddig felmentést az egészségügyi dolgozók. Beszéltünk arról, hogy biztosítani kell az ellátást, beleértve a sebesült katonák és civilek kezelését is, akiket az állami kórházakban ápolnak.
Katonai szolgálat: szigorú ellenőrzés mellett zajlanak a behívások
A miniszter szavaiból kiderült, hogy a mozgósítás nem ad hoc jelleggel történik, hanem hosszú egyeztetések előzték meg. Ljasko megjegyezte, hogy az Egészségügyi Minisztérium folyamatosan együttműködik az ukrán védelmi minisztériummal és az ukrán fegyveres erők orvosi parancsnokságával a szakemberek iránti igény meghatározásában. Közösen döntik el, hogy pontosan honnan és hány embert kell a frontra küldeni.
A miniszter elmondta:
A Védelmi Minisztérium, az Egészségügyi Minisztérium és az érintett régiók közösen döntenek minden felmentési kérelemről.
A hadsereg létszámhiánya miatt a korábbi mentességek és kiváltságok gyors ütemben szűnnek meg Ukrajnában. Korábban a Rada már bejelentette, hogy a közeljövőben jelentősen csökkenni fog azon vállalatok száma, amelyek mozgósítás alóli védelmet nyújthatnak az alkalmazottaiknak. A helyzet odáig fajult, hogy már súlyos betegek is áldozatul estek a kényszersorozásnak.