A párizsi Társadalomtudományi Egyetemen professzorának szakterülete a képelmélet, a művészettörténet módszertana. Írt könyvet a hisztéria ikonográfiájáról és Fra Angelicóról. Könyvei jelentősen formálták a művészettörténeti közbeszédet, főleg a kilencvenes években.
A kétezres évek elején írt egy tanulmányt arról a négy ritka fotóról, amelyeket egy zsidó fogvatartó készített Auschwitzban.
Didi-Huberman miután megnézte a Saul fiá-t tavaly, írt egy esszészerű levelet Nemes Jeles Lászlónak Kiút a sötétből címmel. Ez aztán egy rövidke könyv formájában megjelent Franciaországban.
Miután a filozófus megszólítja a rendezőt, az első mondatokban arról ír, hogy a Saul fia egy szörnyeteg, méghozzá
egy szükséges, következetes, hasznos és ártatlan szörnyeteg.
Didi-Huberman a Saul fiá-t fontos művészettörténeti és esztétikai alkotásként elemzi, amely új utakat keres a holokauszt vizuális reprezentációjában.
A Könyvesblog információi szerint már úton van a magyar kiadás a Jelenkor kiadónál.
Didi-Hubermantól a folyóirat-megjelenéseken kívül csak a Csillagrepedés című könyv olvasható magyarul.
Nemes Jeles László a Saul fiáért megkapta a Golden Globe-ot, és Oscar-díjra is jelölték. Február 28-án derül ki, megkapja-e a szobrot is.
UPDATE: Elértük a Jelenkor kiadót, akik további infókat is elárultak a könyvről. A kötet február végén jelenik meg Ki a feketéből címmel, Forgách András fordításában.