Óriási sikerrel mutatták be a világ talán legfontosabb operatőrfesztiválján, a Camerimage-on a Zsigmond Vilmosról készült dokumentumfilmet. Zsigmond Vilmos a világ valaha élt egyik legnagyobb operatőre volt, négyszer jelölték Oscar-díjra, a Harmadik típusú találkozások című Spielberg-filmért meg is kapta. A legnagyobb rendezőkkel dolgozott - Spielbergen kívül például Brian De Palma, Michael Cimino, Robert Altman, Woody Allen, kamerája előtt a legnagyobb színészek álltak: Jack Nicholson, Robert De Niro, Al Pacino, Gene Hackman, Anthony Hopkins, Sean Connery, Meryl Streep, Michelle Pfeiffer, Tom Hanks, Gena Rowlands, Jon Voight, Julie Christie, Christopher Walken, Michael Douglas, Jodie Foster, Sissy Spacek, Isabelle Huppert vagy éppen Warren Beatty, de a sor még hosszan folytatható. És 2001-ben egy magyar operafilmet fényképezett: a Bánk bánt.
Az operatőröket díjazó, 26. Camerimage Filmfesztiválon nagy sikerrel mutatták be a Fényképezte Zsigmond Vilmos című magyar dokumentumfilmet a Special Screening szekcióban az Opera Nova nagytermében, Lengyelországban. A személyes hangvételű film Zsigmond Vilmos életét mutatja be a fényképein keresztül, a Ludwig Múzeumban megrendezett Fényképezte Zsigmond Vilmos kiállítás apropóján. A film producerei Romwalter Judit és Romwalter Béla, a rendező Szakonyi Noémi Veronika.
Az 53 perces dokumentumfilm magánfinanszírozásból készült, Zsigmond Vilmos magyarországi családjának, a SPARKS Camera and Lighting Kft. vezetőinek finanszírozásával és gondozásával.

Alan Lowne, a British Cinematographer főszerkesztője így írt a filmről:
Egy fantasztikus megemlékezést láthattunk a Camerimage-on Vilmosról, a film világpremierjén.A film bemutatta Vilmos személyes, nagyszerű fekete-fehér képeit, amit az élete során készített, úgy ahogy ő az életet látta."

Az ismert filmfesztiválon Zsigmond Vilmos 2015-ben a Ludwig Múzeumban nagy sikerrel kiállított fényképei is megtekinthetők lesznek egészen január elejéig a Bydgoszcz Kulturális Központban, a filmet pedig többször levetítik.

Zsigmond Vilmos a valaha élt egyik legnagyobb operatőr. 1956-ban, a magyar forradalom idején barátjával, Kovács Lászlóval és tanárával, Badal Jánossal az utcán forgatott. A forradalom egyik legjelképesebb képét, amikor a forradalmárok kivágják a gyűlölt Rákosi-címert a magyar zászló közepéből, maga Zsigmond Vilmos készítette. (Kovács László hihetetlenül sikeres hollywoodi operatőr, Badal János pedig Jean Badal néven az egyik legnagyobb francia és európai operatőr lett.)

A forradalom után el kellett menekülnie az országból, Hollywoodban páratlan karriert ért el, Oscar-díjas és még három Oscar-jelölés, BAFTA-díj, cannes-i életműdíj és számtalan más siker.

És halhatatlan filmek, remekművek operatőre: McCabe és Mrs. Miller, Gyilkos túra, Madárijesztő (cannes-i Arany Pálma), Harmadik típusú találkozások, A szarvasvadász (Oscar-díj az év legjobb filmjének), A men,nyország kapuja, A folyó, Hiúságok máglyája, Fekete Dália, Melinda és Melinda, Férfit látok álmaimban és ez csak néhány cím.

2001-ben régi álma teljesült, magyar filmet forgatott: Káel Csaba nagy sikerű operafilmjét, a Bánk bánt, Kiss-B. Attila, Marton Éva és Rost Andrea főszereplésével.
Zsigmond Vilmost a kommunizmus bukása után kivételes tisztelet vette körül Magyarországon is, 2001-ben Corvin-lánccal tüntették ki.

Érdemes végül megnézni, amint átveszi - negyven évvel ezelőtt - az Oscar-díjat (a magyar származású) Goldie Hawn-tól és Jon Voight-tól. Beszédében a díjat három, magyar mesterének is megköszönte: Illés Györgynek, Badal Jánosnak és Bolykovszky Bélának.