Talmácsi ötödik Jerezben

Magyar szempontból nagyszerűen kezdődött a 2005-ös gyorsaságimotoros-világbajnokság: a 125 kcm-esek között KTM-mel induló Talmácsi Gábor ötödik lett a jerezi Spanyol Nagydíjon. A királykategóriában a címvédő, olasz Valentino Rossi (Yamaha) drámai csatában verte a spanyol Sete Gibernaut (Honda).

A szombati edzésen a versenyzők dolgát nagyon megnehezítette a szeles időjárás, ezért szinte senki sem volt képes felülmúlni pénteki idejét. A Red Bull KTM magyar versenyzője a hatodik helyről indulhatott, s végig az élbolyban haladva egy pozíciót javítva fejezte be a futamot.

A győzelmet az olasz Marco Simoncelli (Aprilia) szerezte meg. A kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre (Aprilia), valamint a 250 kcm-esek között versenyző Rizmayer Gábor (Yamaha) egyformán a 16. helyen zárt. Utóbbi géposztályban a címvédő spanyol Daniel Pedrosa diadalmaskodott.

Drámai befutóval és a címvédő Valentino Rossi győzelmével zárult a "királykategória", a MotoGP futama. Az olasz sztár az utolsó körig kiélezett csatát vívott Sete Gibernauval, s az utolsó kanyarban össze is ért a két versenyző motorja. Az ütközést következtében Gibernau kisodródott a sóderágyban, ám onnan még vissza tudott evickélni a pályára, így másodikként tudta befejezni a futamot. A harmadik helyen egyébként Marco Melandrit intették le, miután a - sokáig harmadik helyen motorozó - Nicky Hayden kicsúszott Hondájával. Nem volt sokkal szerencsésebb a Honda gyári csapatának másik versenyzője, Max Biaggi sem, ugyanis a jó öreg olasz csak a 16. helyről rajtolhatott, míg a verseny végén hetedikként intették le, bő félperces lemaradással Rossihoz képest.

A következő futamot április 17-én, Portugáliában tartják.