Talmácsi negyedik a Kínai Nagydíjon

Remek versenyzéssel a negyedik helyen végzett Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság negyedik, kínai futamán. A 125 köbcentis kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre a 32. lett.

A 125 köbcentis géposztályban tavaly KTM-mel bronzérmes, idén Hondával szereplő Talmácsi az ötödik helyről indult, és - ebben a szezonban először - végig tartani tudta a lépést a legjobbakkal a verseny során.

A rajtot követően a negyedik pozícióban haladt a finn Mika Kallio, az olasz Mattia Pasini és a spanyol Julian Simon mögött, majd a vezető kvartetthez felzárkózott a cseh Lukas Pesek, később pedig a spanyol Alvaro Bautista is. A 19 kör során végig ez a hat pilóta haladt az élen, a többiek messze lemaradva követték őket. A helyezések gyakran változtak, Talmácsi a hatos második felében motorozott. A zárókörben hatodik volt de az utolsó kanyarnál megelőzte Simont, miközben Pesek elszámította magát, kigurult a pályáról. A viadalt végül a finn Kallio nyerte meg, noha pár száz méterrel a cél előtt még csupán a negyedik volt. A kategória másik magyar indulója, az apriliás Tóth Imre 32. lett.

Talmácsi Gábot nyilatkozata a verseny után:
"Nagyon boldog vagyok, ez a 4. hely számomra most felér egy győzelemmel. Végre most végig ott tudtam lenni az elején. A motorblokk jó volt, viszont összességében csak 90 százalékos volt a gép, de már ez is nagy lépésnek számít az előző futamokhoz képest. A mostani beállítások nagyon jók egy alap, bázisbeállításnak, amire innentől kezdve folyamatosan építeni tudunk. A kigyorsításoknál voltak még problémák, így az ott szerzett hátrányt a féktávokon kellett behoznom. Jövő héten újabb verseny lesz, amit már alig várok. Rengeteg új alkatrészt fogunk arra a versenyre kapni, éppen ezért lesz majd egy technikai megbeszélés az edzésnapok előtt, ahol megvitatjuk, miket próbáljunk ki, hiszen mindenre nem lesz idő. Továbbra is azt tudom mondani, hogy van még bennünk tartalék."

Tóth Imre nyilatkozata a verseny után:
"A rajtnál kicsit megtorpantam és aztán nem voltam elég erőszakos, amikor a többiek beestek alám. Aztán kezdtem leszedegetni a többieket, de megcsúsztam és kiszaladtam a pályáról. Itt egy kicsit kiestem a ritmusból és a többiek meg elhúztak tőlem. Egyedül köröztem végig a futamot. Sajnos a futóművet sem sikerült beállítanunk."