MotoGP: Rossinak hat éve nem ment ilyen rosszul

A hétszeres világbajnok olasz motoros már élő legendának számít a sportágában, ám az idei szezonkezdete valóságos vesszőfutás volt.

Valentino Rossi már szinte mindent elért, amit egy ember elérhet a gyorsasági motorsportban. Nyert már mindhárom szériában, az elmúlt öt évben pedig egyhuzamban megvédte világbajnoki címét, és ezalatt számtalan rekord tulajdonosává vált.

Ám amikor elkezdődött a 2006-os szezon a "Doktor" váratlanul falba ütközött: az elmúlt futamok eredményei messze alulmaradtak az elvárásoktól, a kétkerekű motorzsonglőrt elhagyta a szerencséje.

Az első öt futamon mindössze egyszer tudott győzni a szimpatikus olasz motoros, az utóbbi két futam pedig egyszerűen katasztrofális volt, ugyanis egyszer sem ért célba. Kínában gumiproblémák hátráltatták, Le Mans-ban pedig az új M1-es versenygépe mondott csütörtököt.

A MotoGP egyik legkiemelkedőbb alakja immáron három forduló óta nem állhatott fel a dobogóra, mert mindig valami a pilóta hibáján kívül meghibásodott. Mindez, hogy Valentino ennyi ideig nem állhatott fel a győzelmi tribünre csupán másodszor fordul elő vele a "Rossi-szekér" menetelése óta.

Az utolsó ilyen eset 2000-ben királykategóriás debütálásakor fordult elő, amikor is két alkalommal nem ért be pontszerzőként, majd ezt követően Japánban 11. lett. Igaz, hogy ezt követően a Spanyol Nagydíjon harmadikként célba érve először állhatott dobogóra az akkor még kétszeres világbajnok olasz a "nagyok" között.

Forrás: motogphirek.hu