Hongkongban bezártak a bankok, az iskolák, a máskor nyüzsgő városban alig van élet. Akik kimerészkednek az utcára, védőmaszkot viselnek. Csökkenti járatait a legnagyobb helyi légitársaság, a Cathay Pacific Airways is. Nem kerül sor a szombatra tervezett háborúellenes tüntetésre sem. A városban működő nagy nemzetközi cégek sorra evakuálják dolgozóikat. A HSBC bank eddig 26 munkatársát, a Hewlett-Packar pedig háromszáz dolgozóját menekítette ki Hongkongból - írja a Magyar Hírlap.
Egymás után mondják le híres művészek is fellépéseiket: nem tartja meg a hét végére tervezett két hongkongi koncertjét a Rolling Stones - a Kövek elhalasztották pekingi és sanghaji fellépéseiket is - ugyancsak törölte turnéprogramjából a várost Carlos Santana, Moby, valamint a veterán táncdalénekes, Andy Williams is.
Az egykori brit gyarmaton eddig 425-en kapták meg a fertőzést és 11-en haltak bele a betegségbe.
Hasonlóan súlyos a helyzet Szingapúrban, ahol pénteken már több mint 1514 embert különítettek el, a taxikat pedig minden utas után fertőtlenítik. Péntekre már 86 embert kezeltek a kórházakban a fertőzés gyanújával és tíz napig zárva tart az összes iskola. A tajvani egészségügyi hatóságok szombati közlése szerint a szigeten már 12-en vesztették életüket a betegség következtében. Tajpej nemzetközi repülőterére százezer egészségügyi maszkot szállítottak az utasok és az alkalmazottak részére.
Az egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a távol-keleti térségen kívül Torontóba sem tanácsos utazni, ahol az utóbbi napokban drámai ütemben nőtt a tüdőgyulladással kezelt betegek száma. A város vezetése több százezer maszk kiosztásáról döntött. A kanadai városban ezreket különítettek el karanténban, harminchárom beteget kezelnek a kórházakban, és eddig hárman vesztették életüket a vírus miatt.
A WHO egyébként felszólította Kínát, hogy haladéktalanul jelentse be az országban felfedezett eseteket. A pekingi vezetés ugyanis napokig elhallgatta, hogy nő a fertőzöttek száma. Szakértők szerint Kínában az ország minden részében találtak fertőzötteket. Az országban eddig 34 áldozata van a vírusnak - írja a Magyar Hírlap.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb adatai szerint eddig világszerte 1485 megbetegedést észleltek, és 53 az atípusos tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma.