Milosevicsnek állítólag két agyvérzése volt az elmúlt hat hétben<br/>

Vágólapra másolva!
A The Independent brit napilap szerint a jugoszláv 3. hadsereg tisztjei felszólították Szlobodan Milosevics jugoszláv elnököt, ne adja meg magát és ne fogadja el a béketerv feltételeit. A lap belgrádi tudósítójának értesülése szerint a jugoszláv elnöknek az elmúlt hat hétben két enyhébb lefolyású agyvérzése is volt.
Vágólapra másolva!

Robert Fisk belgrádi politikai körökből arról értesült, hogy a 3. hadsereg tisztjei múlt pénteken szembeszálltak a jugoszláv elnökkel és mély elégedetlenségüket fejezték ki az előző nap Belgrád által elfogadott békemegállapodás miatt. Közölték az elnökkel, hogy Koszovóban egy korlátozott létszámú jugoszláv katonai erőt kell fenntartani, nem pedig a megállapodásban megfogalmazott teljes kivonás utáni minimális technikai személyzetet. Sürgették, hogy nagy létszámú orosz haderő érkezzen a tartományba, még mielőtt a NATO bevethetné katonáit.
Belgrádban arról beszélnek, hogy Szlobadan Milosevics jugoszláv elnök állítólag egy enyhébb lefolyású agyvérzést kapott hat héttel ezelőtt, amely május harmadik hetében ismét fellépett nála, emiatt a bal kezét csak részben tudta használni. Ellenfelei azt mondják, hogy a második agyvérzést a hágai Nemzetközi Törvényszék vádemelésének híre váltotta ki.
A tudósító szerint mindezek ellenére a jugoszláv elnök teljesen ellenőrzése alatt tartja Szerbiát. A rendőri és félkatonai erők továbbra is lojálisak hozzá, és a hadsereg által felvetett ellenvetések sem gyengítették helyzetét, sőt a koszovói szerb katonai jelenlét témájában megerősítették a jugoszláv álláspontot a NATO-val folyó macedóniai tárgyalásokon.
A tárgyalásokon részt vevő katonai vezetők, Svetozar Marjanovic vezérőrnagy, vezérkarifőnök-helyettes és Blagoje Kovacevic vezérőrnagy hűek Szlobodan Milosevicshez, csakúgy, mint a külügyminisztériumot képviselő Nebojsa Vujovic.
A jugoszláv fél attól tart, hogy a csapatkivonást a Koszovói Felszabadítási Hadsereg (UCK) előrenyomulásra használja fel. Tartanak attól, hogy ha átadják az aknamezők térképeit, az UCK a NATO légi támogatását élvezve támadásba lendül a kivonuló szerb erők ellen. A kivonulás feltételeiről inkább egy ENSZ-küldöttséggel akarnak tárgyalni, nem pedig a NATO tábornokaival, mondván, a NATO nem békemegállapodást akar, hanem katonai győzelmet. Nem értenek egyet a 25 kilométeres biztonsági övezet létrehozásával a szerb-koszovói határon, mert ez lehetővé tenné, hogy a NATO-erők túl közel kerüljenek Nishez, Leskovachoz és Kraljevóhoz - írta a tudósító.

(MTI)

Ajánló:

Hírek, arzenál, szavazás, dokumentumok