![]() |
![]() |
Repülőgépek, köztük a legújabb Repülő Leopárd elnevezésű vadászbombázók suhantak át a Mennyei Béke Kapuja felett, ahol a hadsereg és a Kommunista Párt vezetője, Csiang Cö-min üdvözölte a hatalmas katonai parádé résztvevőit.
A pompás bemutató egy kicsit a tajpeji vezetésnek is szól, ugyanis a tajvani elnök, Li Teng-huj júliusban kijelentette, hogy a két országnak külön kellene válnia, ez pedig nagyon felbőszítette a pekingi vezetést.
Pekingben továbbra is úgy gondolják, hogy Tajvannak egyesülnie kell az anyaországgal, ezzel szemben Li kijelentése arra utal, hogy az ország függetlenségre tör.
![]() |
![]() |
A két órán keresztül tartó parádén természetesen felvonultatták azokat a rövid hatótávolságú rakétákat is, amelyekkel veszély esetén csapást mérhetnének Tajvanra is.
A felvonulás végén színes léggömböket és 50 000 galambot eresztettek a magasba.
A 2,5 milliós nagyságú Népi Felszabadítási Hadsereg bemutatta repülőgépeit, amely igazán széles skálán mozog az orosz Szuhoj-27 bombázótól kezdve a rajtaütésre kiképzett bombázókon át a légierő és a haditengerészet helikoptereiig.
Kína 10-20 Keleti Szél-31 típusú rakétát szeretne építeni a jövőben. Ez a rakéta azóta híres, amióta az Egyesült Államok azzal vádolta meg a kommunizmust építő országot, hogy kémkedés útján jutottak hozzá a rakéta szerkezeti tervéhez. Májusban az a hír is felröppent, hogy Kína közel 20 évig kémkedett az amerikai hadászati eszközök tervei után.
![]() |
![]() |
Az egyezmény kimondja, hogy a politikai és vallási okokból fogva tartottakat szabadon kell bocsátani és rehabilitálni kell.
A szervezet szerint az ünnep jó alkalom lenne ahhoz, hogy általános amnesztiát hirdessenek, és innentől kezdve az emberi jogokat betartva kormányozzák az országot.
Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.
Ajánló:
Friss hírek az ünneplő országból. (angolul)
Korábban:
(1999.05.11.)