Az elnökségre pályázó Bush és Gore nem üti meg az eddigi elnökök mércéjét <br/>

Vágólapra másolva!
George Bush texasi kormányzó, aki a közvélemény-kutatások szerint fölényesen vezet a republikánus elnökjelöltség megszerzéséért folytatott versenyben, egy bostoni tévéinterjúban alaposan leszerepelt külpolitikai tényismeretből.
Vágólapra másolva!

Bush nem tudta megnevezni India, Pakisztán és Csecsenföld jelenlegi első emberét, és csak Tajvan esetében tudta a helyes választ: "Li" - mondta szűkszavúan, nyilván Li Teng-huj elnökre gondolva. A politikus megpróbálta visszadobni a labdát Andy Hiller riporternek: "Miért, maga meg tudja nekem mondani, ki a mexikói külügyminiszter?" "Nem, uram, de én nem is pályázok az elnökségre" - hangzott a válasz.

Nincs jobb sajtója Al Gore alelnöknek sem, aki egyébként lényegesen szerényebb különbséggel vezet Bill Bradley előtt a demokrata elnökjelöltségért folytatott küzdelemben. Naomi Wolf, Amerikában szélsőségesen feministának tekintett írónő, akit havi 15 ezer dollárért tanácsadóként alkalmaz Gore kampánystábja, a The New York Timesnak adott interjúban volt kénytelen tagadni azon állítások helytálló voltát, miszerint ő leginkább arra tanítja Gore-t, hogyan kell egy férfinak "lenyűgözően rámenős" magatartást tanúsítani.
Gore-nak sokak szerint az a fő hibája, hogy halálosan unalmas, és túlságosan "washingtoniaskodó".

Naomi Wolf elismerte, hogy egyszer a kampánystáb körében valóban említést tett az "alfa hím" és a "béta hím" magatartásjegyek közti különbségek fontosságáról - az előbbi nála a "domináns férfi", az utóbbi az "alávetett férfi" szinonimája - , ám az - tette hozzá - egyáltalán nem igaz, hogy e tárgykörben merülne ki tanácsadói tevékenysége.

Tény ugyanakkor, hogy Al Gore az utóbbi időben sokkal harciasabb érvelési és vitatkozási stílust erőltetett magára, de az erőltetettség - egyelőre legalábbis - kirívó.