Kínaiak találták fel az angol WC-t<br/>

Vágólapra másolva!
Egy kínai uralkodó sírjában találták meg a régészek a világ legrégebbi, körülbelül 2000 éves vízöblítéses toalettjét. A kőből készült árnyékszéket ülőkével, illetve karfával is ellátta építője, de azért kell feltétlenül megemlíteni, mert folyóvízzel lehetett kiöblíteni.
Vágólapra másolva!

Kínai régészek szerint az ország egykori uralkodóik felkészültek a halál utáni életükre, így nem egy kényelmi berendezést helyeztettek későbbi sírjukba. Egy királyi sír feltárása alkalmával így találhattak rá a világ legrégebbi vízöblítéses toalettjére. Eszerint a kínaiak találták fel a jelenleg angol WC-nek nevezett szanitert. Szakemberek szerint a most megtalált lelet azt bizonyítja, hogy a civilizáció milyen magas fokán álltak Kínában.

Ugyancsak a kínaiaknak köszönhető a toalettpapír, amit néhány évszáddal később vezettek be. Első primitív változata rongyból és fakéregből készült, és csak időszámításunk szerint 100-ban találták fel.

A legősibb latrina a Nyugati Han dinasztia korában készülhetett és Kína Henan tartományában található Shangkju városának egyik sírjában állt mindezidáig. A régészek ezen kívül találtak még 210 méter hosszú királynéi sírt, melyben 30 szoba, fürdőszoba, toalett, konyha és jégszoba is volt.

Jelenlegi ismeretek szerint az öblítéses toalett feltalálása Thomas Crapper brit vízvezeték-szerelő nevéhez fűződik, aki egy U-alakú szifoncsőrendszert szabadalmaztatott valamikor a 19.század vége felé. Állítólag ugyancsak ő volt az, aki Viktória királynőnek is készített egy illemhelyet. Egyesek szerint 300 évvel korábban I. Erzsébet királynő keresztfia készítette az első ilyen illemhelyet.

Ajánló:

Itt a helye, ha unja már egyszínű toalettjét! (angolul)