Vallási toleranciára szólította az egyiptomiakat egy televíziós sorozat <br/>

Vágólapra másolva!
Egy keresztény és egy muszlim házasságával végződött egy televíziós sorozat befejező epizódja Egyiptomban, kedden. Az esemény nem lenne érdekes, de Egyiptomban számos gonddal jár a vegyesházasság, és először fordult elő, hogy egy sorozat ezt a társadalmi problémát nyíltan ábrázolja.
Vágólapra másolva!

Az Awan al-Ward című műsor, melynek készítői a két vallás kölcsönös megértését tűzték ki céljuknak, esténként a kairói kávéházak, és lakások mindennapjait mutatta be. Így láthatták kedd este a műsor nézői annak a keresztény nőnek a történetét, aki muzulmán férjet választott magának. A készítők kettejük példáján keresztül akarták bemutatni a két vallás közötti toleranciát és kapcsolatot. Az utolsó adás a keresztények és a muzulmánok legvéresebb összecsapásának közel egy éves évfordulóján került adásba. Tavaly Al-Koshehben ugyanis 20 ember vesztette életét vallási zavargásban.

Az egyiptomi muzulmán többség és a keresztény kisebbség kapcsolata érzékenyen érinti az ország lakóit, így egyetlen televíziós műsor sem foglalkozott még ezzel. A most befejeződött sorozat - melynek írója egy muzulmán, és rendezője egy keresztény - vegyes reakciókat váltott ki a nézőkből, egyesek a műsor betiltatását követelték, és bírósági ügy is lett belőle.

A vita ellenére a neves politikai kommentátor, Salama Ahmed Salama hisz az alkotók céljában, és az ügy fontosságában. Szerinte a műsor pozitív és nagyon bátor cselekedetet eredménye. Úgy véli, hogy itt az idő, hogy átszakadjanak a két vallás közötti korlátok és normalizálódjanak a kapcsolatok, szerinte ugyanis sokkal könnyebb lenne a két vallás táborához tartozó hívők közötti együttélés, ha látni lehetne, hogy a vegyesházasságok nem jelentik a világ végét.

Egyiptomban azoknak a keresztényeknek, akik muszlim párt választanak maguknak át kell térniük kedvesük vallására, ez pedig érzékenyen érinti őket. A műsort nézve, azonban számos keresztény azt látta, hogy van más megoldás. A konzervatív muzulmánok szerint a sorozat egy másik televíziós tabut is érintett, ez pedig a szexualitás. Azonban mindkét oldal azt reméli, hogy a sorozat inkább a békés együttélést, mint a jelenlegi megosztottságot segíti.