Szakértők szerint szétolvadtak a WTC tornyai

Vágólapra másolva!
Francia szakértők szerint a kerozinnel teli repülőgépek becsapódásától keletkezett tüzek megolvasztották a tornyokat, és ettől kártyavárként dőltek össze. A New York-i tornyok úgy dőltek össze, mint amikor szándékosan bontanak le robbantással épületeket.
Vágólapra másolva!

Charles Baloche, a párizsi épülettechnikai tudományos központ biztonsági osztályának vezetője szerint nincs a világon olyan épület, amely kibírná, ha nekimegy egy több tonna üzemanyaggal teli nagy repülőgép. A tűztől és a robbanásoktól keletkezett rendkívüli hőségben megolvadt az ikertornyok anyagát képező acél és beton.

Miután a szerkezetek, valamint a támasztópillérek szétestek, rázuhantak a padlókra, amelyek, mint dominók omlottak össze egymás után - vélekedik a francia szakember, elvetve azt az elméletet, mely szerint a terroristák egy meghatározott emeletet céloztak meg, amely az egész épületszerkezetet tartotta. Ugyancsak nem volt esély arra, hogy oldalára dőljön a torony, mert ahhoz az kellett volna, hogy csak egyik oldalról érje hatás az épületet, mint erős szélviharok idején.

A szakember szerint a New York-i tornyok úgy omlottak össze, mint amikor szándékosan bontanak le robbantással épületeket. Ezeknél ugyanis "belenyírnak" az egyik emeletbe, hogy láncreakciót hozzanak létre.

A megkérdezettek úgy gondolják, hogy csak akkor lenne képes ellenállni egy épület egy nagy repülőgép ütközésének, ha az épületet szarkofágba zárnák, különben legfeljebb egy turistagépet bír ki. Ennek ellentmond az épület egyik tervezőjének korábbi nyilatkozata. A tervezőmérnök számításai szerint ki kellett volna bírnia a becsapódást a tornyoknak.

A Manhattan déli csücskére 1972-ben épített ikertornyok vasbetonból készültek, kettős, 20-90 centiméteres falakkal. Egyenként 290 ezer tonnát nyomtak. Az épületek alapjai több mint 20 méter mélységig nyúlnak le.