100 000 daganatos gyerek hal meg segítség nélkül

Vágólapra másolva!
Tíz daganatos gyerekből nyolc úgy hal meg, hogy nem kap orvosi kezelést, annak ellenére, hogy a legtöbb gyerek gyógyítható lenne. Így évente több mint 100 000 gyereket is meg lehetne menteni - írja a BBC.
Vágólapra másolva!

A statisztika szerint világszerte évente 250 000 gyerek szervezetében alakul ki a rák. Rákkutatásokkal foglalkozó szervezetek azt állítják, hogy a daganatos gyerekek nyolcvan százalékánál vagy nem diagnosztizálják a betegséget, vagy nem kapják meg az életmentő kezeléseket. A nemzetközi gyermekrák napja alkalmából kiadott felmérés alapján a legtöbb beteg gyerek ugyanakkor gyógyítható lenne, így évente több mint 100 000 életet lehetne megmenteni.

A daganatos betegségekben szenvedő gyerekek aránya nagyjából az egész világon ugyanaz, egymillió gyerekre 75-140 beteg jut, az adatok azonban a különböző országokban meglehetősen eltérőek. Fejlett országokban például a leggyakrabban a leukémia, az agytumor és a gerincvelő-daganat fordul elő. Fejlődő országokban ugyanakkor igen alacsony a leukémiás megbetegedések száma, inkább a vérrák bizonyos típusa (Burkitt-limfóma) a jellemző.