Vágólapra másolva!
A kanadai belbiztonsági szolgálat vezetője szerint nincs al-Kaida-csoport Kanadában, és nem biztos, hogy helyesen használták az "alvó sejt" kifejezést azok a kanadaiak, akik állítólagos terroristák állítólagos kanadai jelenlététről nyilatkoztak néhány nappal ezelőtt.
Vágólapra másolva!

Ward Elcock, a kanadai biztonsági szolgálat (CSIS) vezetője a parlament nemzetbiztonsági albizottsága előtt leszögezte: nem fedeztek fel az al-Kaida szervezethez tartozó semmiféle "alvó sejtet" sem Kanadában. A terrorellenes szolgálat vezetője nem kommentálta Bob Runciman ontariói tartományi belbiztonsági miniszter múlt heti kijelentéseit, amelyek szerint a kanadai rendőri felügyelet az utóbbi hónapokban arra kényszerítette az al-Kaida egyik "alvó sejtjét", hogy elhagyja a tartományt. Runciman csak annyit közölt, hogy értesüléseit a tartományi rendőrségtől szerezte, de megtagadta, hogy bármiféle részletet is közöljön terroristaellenes akciókról.

Elcock titkosszolgálati főnök a parlamenti bizottság előtt kifejtette, hogy a belbiztonsági gyakorlatban teljesen világos az "alvó sejt" kifejezés tartalma. (Olyan ügynökcsoport, amely hosszabb ideig csendben meghúzódik egy helyen, hogy adott pillanatban egy adott feladatot végrehajtson.)

Emlékeztetett arra, hogy az egyebek között Afganisztánban, Boszniában vagy Csecsenföldön kiképzett terroristák mintegy hatvan országba szóródtak szét, s az algériai, egyiptomi, líbiai és szomáliai muzulmán terrorista csoportoknak Kanadában is vannak szimpatizánsaik. Elmondta, hogy a szeptember 11-i terrortámadások előtt más titkosszolgálatokhoz hasonlóan a kanadai is rendelkezett olyan értesülésekkel, amelyek szerint valami történni fog, "de semmiféle olyan konkrétum sem merült fel, amelynek alapján lépni lehetett volna". "E terroristák léte továbbra is létező fenyegetést jelent, és úgy véljük, hogy e terrorszervezetek kulcselemei továbbra is működőképesek" - szögezte le.

A további terrortámadások lehetőségére figyelmeztető amerikai bejelentésekkel kapcsolatban hangsúlyozta, hogy Kanadában kisebb a veszély mértéke, mint az Egyesült Államokban, de növekszik, miután országa részt vesz a tálibok és az al-Kaida-harcosok elleni afganisztáni háborúban.

Korábban: