Több százan elkaphatták a tüdőgyulladást Pekingben

Vágólapra másolva!
Többször annyian kaphatták el a kínai fővárosban az atípusos tüdőgyulladást, mint amit a hivatalos adatokban olvasni lehet. Amellett, hogy a kínai hatóságok visszatartják az információkat, sokan nem jelentkeznek a kórházakban - a hagyományos gyógymódokban bízva -, és még mindig rengetegen vannak, akik nem is tudnak a betegségről - jelentette az [origo] pekingi tudósítója.
Vágólapra másolva!
Forrás: EPA
Fertőtlenítés a pekingi pályaudvaron EPA

A bejelentett 37-tel szemben akár több százan is elkaphatták Pekingben az atípusos tüdőgyulladást - közölték a WHO Pekingben vizsgálódó szakértői, akik bírálták Kínát, hogy nem hozza nyilvánosságra a valódi adatokat. A hatóságok információ-visszatartása mellett jóval több fertőzöttre lehet következtetni abból is, hogy sokan nem mennek kórházba, inkább a hagyományos kínai gyógymódokhoz folyamodnak. Emellett még mindig rengetegen vannak Kínában, akik nem is tudnak a betegségről, mert nincs tévéjük, és újságot sem olvasnak - jelentette az [origo] pekingi tudósítója, Nagy Mercédesz.

Az újságokban egyre több recept jelenik meg olyan kínai ételekről, melyek állítólag erősítik a tüdő ellenálló képességét, és közzétették hagyományos kínai gyógynövény-keverékeket is - utóbbit már nem lehet kapni a gyógyszertárakban.

SARS: új vírus, új betegség, nyitott kérdések/tudomany/elet/20030417sars.htmlLázat mérnek a szingapúri reptéren/nagyvilag/20030417lazat.htmlA szegénység miatt is terjed a járvány Kínában/nagyvilag/20030417keves.html

A pekingiek úgy tudják, hogy több kínai iskolát, egyetemet bezártak a járvány miatt, ezt azonban a hatóságok tagadják, azzal védekeznek, hogy nincs megerősített új típusú tödőgyulladásos eset egyik iskolában sem - ez nem jelenti azt, hogy a gyerekek között nincs olyan, aki elkapta, és terjeszti a betegséget, az aránylag hosszú lappangási idő miatt. A China Dailynek név nélkül nyilatkozó kínai orvos viszont azt mondta, hogy sok kínai gyerek marad otthon "egészségügyi okokból". A Peking Egyetem gazdasági tanszékének egyik előadójának édesanyja meghalt a betegségben, ezért rengeteg tanárt és diákot küldtek kivizsgálásra. Az egyetem kérte a minisztériumtól, hogy ideiglenesen zárják be az intézményt, erre még nem kaptak választ. A Központi Pénzügyi és Gazdasági Egyetem egyik előadója szintén elkapta a fertőző betegséget, ezért itt is sorra maradnak el az órák, elhalasztják a nyílt napot és a záróvizsgákat is.

A Pekingben működő külföldi iskolák már korábban bezártak, vagy szinte teljesen üresek. A külföldiek közül sokan döntöttek a hazautazás mellett, a francia nagykövetség már több mint egy hete ezt javasolta a kint élő franciáknak. A hosszú repülőút mégis sokakat visszatart, mert félnek attól, hogy a zárt légtérben könnyen elkapják a betegséget, ha esetleg egy fertőzöttel utaznak együtt.