Vágólapra másolva!
Egy brit tudóstársaság versenyt hirdetett, hogy megtalálják Nagy-Britannia legundorítóbb használt kávésbögréjét, amiről tulajdonosa hosszú időre megfeledkezett. A verseny apropója, hogy 75 évvel ezelőtt a hetekig mosatlanul hagyott tenyésztőcsészéken megjelent gombák segítették hozzá Alexander Fleming kutatót a penicillin felfedezéséhez.
Vágólapra másolva!

Egy brit kémiai tudóstársaság versenyt hirdetett, melyre a leggyomorforgatóbb kávésbögrék fotóit várják. A nevezés alapfeltétele, hogy a beszáradt kávésbögrén jól látható legyen a hosszú idő elteltével megjelenő penész. A zöld színű penész a legjellemzőbb, de bármely undorító szín megengedett - áll a felhívásban. A legmeggyőzőbb bögre tulajdonosát egy kulturális programokkal telített estére hívja meg a tudós társaság - írja az Ananova.

A szervezet a penicillin felfedezésének 75. évfordulóján hirdette meg a versenyt, ugyanis 1928-ban Sir Alexander Fleming úgy fedezte fel a penicillint, hogy mosatlanul hagyta a kísérleteihez használt tenyésztőcsészéket, mielőtt háromhetes szabadságra ment. Amikor visszaért, azt tapasztalta, hogy az asztalon felejtett csészéken idegen gombaspórák jelentek meg, a gombákból származó anyag pedig teljesen elpusztította a környező baktériumokat. A skót Fleming így fedezte fel az első antibiotikumot, amiért - kutatóorvosával együtt - 1945-ben orvosi Nobel-díjat kapott.