Meghalt a harmadik madárinfluenzás török gyerek

Vágólapra másolva!
Meghalt péntek reggel a harmadik gyerek is, akit madárinfluenza miatt kezeltek egy kelet-törökországi kórházban. Előzőleg két testvére is ugyanebben a kórban vesztette életét a vani kórházban. Negyedik testvérükön kívül még 26 embert kezelnek a betegség gyanújával az érintett intézményben. Délkelet-Törökországban több helyen is felütötte fejét a kór, 7000 szárnyast már elpusztítottak.
Vágólapra másolva!

Péntek reggel elhunyt a harmadik gyerek is, akit madárinfluenzával kezeltek a kelet-törökországi Vanban. Előzőleg két testvére is ebben a betegségben vesztette életét, bátyja a múlt héten, nővére csütörtökön. A család negyedik gyermeke is madárinfluenza-gyanús tünetekkel fekszik ugyanabban a kórházban. Ők hárman a madárinfluenza eddigi első áldozatai Ázsián kívül.

A gyerekek a Vantól 200 kilométerre fekvő kisvárosból, Dogubayazitból származtak, ahol a család éjszakára a hideg miatt bevitte a házába a szárnyasokat. A vani kórház illetékese szerint jelenleg 26 személyt kezelnek madárinfluenza gyanújával, többségük szintén Dogubayazitból, az iráni határ előtti utolsó nagyobb törökországi településről származik. További 25-30 személytől vettek vérmintát a kórházban, kezelésben részesítették, majd elbocsátották őket, egyet közülük azonban életmentő kezelésre benn tartottak.

Csütörtökön Mehdi Eker török mezőgazdasági miniszter arról számolt be, hogy Törökország keleti és délkeleti részén öt különböző területen észleltek madárinfluenzát, és emiatt az egészségügyi hatóságok 7000 szárnyast irtottak ki. Isztambulban csütörtök este négy galambtetemet találtak egy mecset mellett. A tetemeket azonnal laboratóriumba vitték, a környéket pedig fertőtlenítették.

A betegség legveszélyesebbnek tartott, H5N1 vírustörzse 1997-ben jelent meg Kelet-Ázsiában, ahol szárnyasok millióit kellett elpusztítani miatta. Emberek halálát az utóbbi három évben okozta a vírus, 130 megbetegedett közül 70-en vesztették életüket Indonéziában, Kambodzsában, Thaiföldön, Kínában és Vietnamban.