Ridhima Pandey 52 oldalas petíciót nyújtott be a környezetvédelmi ügyekkel foglalkozó nemzeti zöld bírósághoz. Ebben felszólította őket arra, hogy utasítsák a kormányt a klímaváltozás hatásainak csökkentésére, visszafordítására
A 9 éves kislány egy olyan kaszt tagja, amely tagjai a leginkább érintheti a klímaváltozás hatása, de gyakorlatilag semmilyen döntésben nem vehetnek részt.
A legszennyezettebb városok
India az egyik legsúlyosabban szennyezett ország, a 10 legszennyezettebb város közül 4 itt található. Bár az indiai kormány számos törvényt hozott az erdők védelmében, a folyóvizek megtisztítására, a levegő minőségének javítására, bírálói szerint azok megvalósítása rossz, és a környezetvédelmet gyakran feláldozzák a gazdasági fejlődés oltárán.
A kislány családja is veszélybe került
A Himalájában elterülő államban, ahol a lány él, 2013-ban több száz ember halt meg és több tízezren váltak földönfutóvá a nagy esők okozta áradásokban, földcsuszamlásokban. A pusztítás a lány családját is elérte.
"Fiatal kora ellenére Ridhima nagyon tudatában van a klímaváltozásnak, nagyon aggódik amiatt, hogy az milyen hatással lesz a jövőjére. Tenni akart valamit, aminek értelemmel bíró hatása van, és javasoltuk neki, hogy nyújtson be keresetet a kormány ellen - mondta Rahul Chodhary, a lány ügyvédje a Thompson Reuters Foundationnek.
Már több gyerek beperelte a kormányt
Nem a 9 éves lány az első, aki beperelte kormányát a környezetvédelem, illetve annak elhanyagolása miatt. Tavaly hat tinédzser nyújtott be keresetet az NGT-hez Újdelhi légszennyezettsége miatt. Az indiai fővárosban a legrosszabb a levegő minősége a dél-ázsiai országban.
India aláírta a 2015-ben elfogadott párizsi klímavédelmi egyezményt, és elkötelezte magát arra, hogy 2030 az ország áramellátását nem-fosszilis forrásokból fogja biztosítani.