Négyszeresére nőtt a veszélyes migránsok száma Németországban

Németország menekültek
INGOLSTADT, GERMANY - MAY 15: Residents gather at the Bavarian Transit Centre Manching/Ingolstadt for asylum-seekers on May 15, 2018 in Ingolstadt, Germany. The transit center, one of several in Bavaria, houses asylum applicants whose chances of receiving asylum are slim and who will likely be deported. The centre has come under heavy criticism due to the long processing periods for the asylum assessments and the few occupational options for residents while they wait. Germany took in over one million refugees and migrants in 2015/2016. The government is under popular pressure to expedite the deportation of people who do not qualify for asylum. (Photo by Alexandra Beier/Getty Images)
Vágólapra másolva!
2016-hoz képest a tavalyi évre már négyszeresére nőtt a német biztonsági szolgálatok által veszélyesnek tartott bevándorlók száma - írja a Die Weltre hivatkozva a Voice of Europe. 2015-ben ez a szám még csak 571 volt. 
Vágólapra másolva!

A cikk szerint a növekedés oka egyértelműen a jelenlegi kancellár, Angela Merkel nyitott határok politikájának köszönhető, aki meghívólevelet küldött a Közel-Keletnek és Afrikának.

A számok csak azután kaptak nyilvánosságot, hogy a német FDP információs kérelmet nyújtott be a szövetségi kormánynak.

A cikk kiemeli, hogy nem is lehet tudni a pontos számot az elkövetett bűntényekről, mert rengeteg európai fél bejelentést tenni a bűncselekményekről, tartva attól, hogy rasszistának és idegengyűlölőnek bélyegzik.

A német kormány reakciója inkább időhúzó jellegűnek tűnik, miszerint rengeteg jelentést kaptak 2016 októbere óta, többségüket még vizsgálják.

Németországi migránsok Forrás: Getty Images/2018 Getty Images/Alexandra Beier

A hivatalos álláspont szerint 2014 óta Németországban a terrorcselekmények 54 százalékában vett részt menedékkérő. Az nem tiszta, hogy kezdőévnek miért nem 2015-öt jelölték meg.

A 2016-ban tervezett vagy végrehajtott terrorcselekmények 60 százalékát Szíriában kiképzett milicisták követték el, akiknek nagy része a migránsáradattal érkezett Európába. A cikkíró azzal folytatja, hogy az Egyesült Államok tanul Európa hibájából és

keményvonalas álláspontot képvisel a közel-keleti helyzettel kapcsolatban,

ezért is tiltotta meg korábban az amerikai elnök a szíriai, líbiai, jemeni, iráni, csádi és szomáli származású emberek bemenetelét az államok területére.

Németországban ugyanakkor még nincs nyoma a keményítésnek, csak az állandó koalíciós feszültségeknek, és annak fényében, hogy a német nagytőkének évi 300 ezer új, képzett munkaerőre lenne szüksége, a merkeli politika a végsőkig ki fog tartani. De továbbra is kérdés, hogy teljesen más kultúrájú, többségében írni-olvasni is alig tudó emberekkel hogyan lehet kielégíteni a német munkaerőpiaci igényeket.