A mali katonai junta a közlése szerint demokráciát akar, és partnereknek tekinti a nemzetközi katonai erőket

katonai puccs, Mali, Ibrahim Boubacar Keita elfogása
Armed Malian soldiers and policemen ride on the back of a pick up truck as they arrive at the Independence Square in Bamako on August 18, 2020, after rebel troops seized Malian President Ibrahim Boubacar Keita and Prime Minister Boubou Cisse in a dramatic escalation of a months-long crisis. - Rebel troops seized Malian President Ibrahim Boubacar Keita and Prime Minister Boubou Cisse in a dramatic escalation of a months-long crisis on August 18. Neighbouring states in West Africa, along with France, the European Union and the African Union, condemned the sudden mutiny and warned against any unconstitutional change of power in the fragile country. (Photo by STRINGER / AFP)
Vágólapra másolva!
A Maliban egy napja regnáló katonai junta szóvivője kijelentette szerdán, hogy nem akarják megtartani a hatalmat, vissza akarják téríteni az országot a demokratikus rendhez, és partnereknek tekintik az iszlamista szélsőségesekkel szembeni harcban a hadsereget eddig segítő nemzetközi katonai erőket.
Vágólapra másolva!

A katonai junta a Nép Megmentésének Nemzeti Bizottságának nevezi magát, és az ország ideiglenes vezetésével Assimi Goita ezredest bízta meg, miután

a zendülő katonák kedden elrabolták és lemondatták Ibrahim Boubacar Keita elnököt.

A Reuters hírügynökség helyi tudósítása szerint szemmel láthatóan az ellenzéki politikai erőknek legalább egy része elégedett a puccsista katonák ígéreteivel.

Forrás: AFP/Stringer

Mindezek ellenére a nemzetközi közösség elítélte a hatalomátvételt, és

követelte a letartóztatott politikusok szabadon bocsátását, a katonák visszatérését laktanyáikba.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa rendkívüli ülést tartott szerdán este az ügyben, és a végén elfogadott határozatában hasonló követeléseket támasztott a mali juntával szemben.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!