A San Francisco baloldali, demokrata vezetésének alárendeltségében működő tankerület a radikális baloldal óhajának megfelelően úgy döntött, hogy átnevezi az állami fenntartásban lévő neves középiskolát, az Abraham Lincolnt, mert az önkormányzat értékelése szerint „Lincolnnak nem számítottak a fekete életek, és az intézkedései többsége ártott az indiánoknak”. Arról ugyanakkor egyáltalán nem beszélnek, hogy a nagy amerikai elnökhöz kötődik a fekete rabszolgák felszabadítása, Lincoln leginkább erről vált híressé. Ezenkívül még 44 oktatási intézmény kap új nevet, többek között a George Washington, Theodore Roosevelt, Herbert Hoover elnökökről, illetve a Thomas Edison feltalálóról elnevezett iskolák is.
Az 1940-es alapítású, Kalifornia egyik legjobb állami fenntartású középiskoláját a San Francisco demokrata vezetésének alárendelt tankerület döntése értelmében a jövőben nem Abraham Lincolnnak fogják hívni, hanem új nevet kap, de azt még nem közölték, hogy mit.A tankerület a radikális baloldal kívánsága miatt döntött így, mivel szerintük Lincoln nem vallotta magáénak a Black Lives Matter (BLM) mozgalom jelszavát, nevezetesen: a fekete életek számítanak– közölte kedden a Post Millennial és a Daily Mail.
San Francisco is renaming the Abraham Lincoln High School because they claimed that black lives did not matter to him.
— The Post Millennial (@TPostMillennial) December 15, 2020
Lincoln is the president who freed African Americans from enslavement.https://t.co/N8wdgxxwzS
Arra az ellentmondásra nem világítanak rá, hogy az 1865-ben meggyilkolt nagy amerikai elnökön hogyan kérhetnek számon egy 2013-ban született szlogent. Értékelésük szerint Lincoln intézkedéseinek többsége ártott az indiánoknak, ez még egy indok a névváltoztatásra.
Arra a történelmi tényre, hogy Abraham Lincolnhoz kötődik a fekete rabszolgák felszabadítása az 1863-es emancipációs kiáltvány és a 13. alkotmánykiegészítés révén, a tankerület egyáltalán nem reflektált, ezeket teljes egészében figyelmen kívül hagyta.
Az sem került szóba, hogy San Francisco a fejlődését és nagyvárossá válását jelentős részben Lincolnnak köszönheti, akinek nevéhez az 1862-es csendes-óceáni vasúti törvény (Pacific Railway Act) kapcsolódik; ez tette lehetővé a transzkontinentális vasút megépítését és San Francisco bekapcsolását az Egyesült Államok vérkeringésébe. A szintén Lincoln elnöksége idejére eső, 1862-es Homestead Act pedig jentősen elősegítette Amerika nyugati részének a benépesülését.
Az átnevezési bizottság elnöke, Jeramiash Jeffries, aki maga is tanár az Abraham Lincoln Középiskolában, a San Francisco Chronicle-nak azt nyilatkozta a téma kapcsán, hogyLincoln tévedései egyértelműen felülmúlják a pozitív lépéseit,majd megismételte a radikális baloldal érvelését:az amerikai elnöknek nem számítottak a fekete életek, és rosszul bánt az indiánokkal is.
Jeramiash Jeffrie Lincolnnak a történelmi nagyságú pozitív lépéseiről pedig egyáltalán nem beszélt.
A jövőben átnevezik a George Washington, Theodore Roosevelt és Herbert Hoover elnökökről, illetve a Thomas Edison feltalálóról elnevezett középiskolákat is.San Franciscóban összesen 44 iskola kap majd új nevet, az oktatási intézmények hozzávetőlegesen harmada.A radikális baloldal homályos „érvrendszeréből" már többé-kevésbé lehet tudni, hogy mi a problémájuk a fent említett elnökökkel, de azt még nem, hogy mi a gond Thomas Edison feltalálóval.
Régóta támadja a radikális baloldal Abraham Lincolnt
A George Floyd halála ürügyén kirobbant radikális baloldali megmozdulások óta napirenden van Lincoln szobrainak, emlékműveinek a megrongálása, ledöntése, vagy az eltávolításuk követelése.
Még júniusban a Wisconsin-Madison Egyetem radikális baloldali hallgatói aláírásgyűjtésbe kezdtek annak érdekében, hogy eltávolíttathassák Abraham Lincoln elnök szobrát a campusról.

Ugyanekkor Massachusetts állam fővárosának, Bostonnak a művészeti bizottsága ellenszavazat nélkül támogatta azt az indítványt, amely értelmében eltávolítják Lincoln szoborcsoportját.
A RADIKÁLIS BALOLDALNAK AZ VOLT A PROBLÉMÁJA A SZOBORRAL, HOGY LINCOLN ELŐTT TÉRDEL EGY NEKI HÁLÁS EGYKORI FEKETE RABSZOLGA.

A bostoni Lincoln-szobrot a washingtoniról mintázták, annak a pontos mása.
Magától értetődően Washingtonban is már több alkalommal tüntettek a nyár eleje óta a helyi Lincoln Parkban található, a nagy elnököt ábrázoló szoborcsoport eltávolítása érdekében.

Az Oregon állambeli Portlandben a Kolumbusz-nap előestéjén (október 10-én) ledöntötték Lincoln emlékművét.
The Abraham Lincoln statue in Portland was toppled tonight by the “indigenous” faction of antifa who organized a “day of rage.” #PortlandRiotshttps://t.co/HJ6ul7p4Hi
— Andy Ngô (@MrAndyNgo) October 12, 2020
A hálaadás napja alkalmából, november 26-án a Washington állambeli Spokane-ben VÖRÖS FESTÉKKEL ÖNTÖTTÉK LE ABRAHAM LINCOLN EMLÉKMŰVÉT, RÁFIRKÁLVA, HOGY „VÉGE A NÉPIRTÁSNAK", VALAMINT AZT, HOGY „MINDEN GYARMATOSÍTÓ BŰNÖZŐ".
Someone is not feeling so thankful on this holiday as the Abe Lincoln statue on Main & Monroe in Downtown Spokane has now been vandalized.
— Maher Kawash (@MaherKXLY) November 26, 2020
SPD is looking into this. @kxly4newspic.twitter.com/WOpSe5MKSh
Amerikán kívül a radikális baloldaliak Lincoln Londonban található szobrát is megrongálták, erre június elején került sor.
Nasty protesters in London have defaced the REAL anti-fascist's statues:
— Raheem Kassam (@RaheemKassam) June 7, 2020
1. Sir Winston Churchill
2. President Abraham Lincoln
These men gave everything to stop fascism and slavery. But that didn't spare their legacies from the new cultural revolutionists. pic.twitter.com/ur2AdZhDm6