A német, a francia és a brit delegáció nevük elhallgatását kérő tagjai azt mondták, hogy a feleknek mind ez idáig nem sikerült áttörést elérni az egyeztetéseken. Figyelmeztettek az idő rövidségére is, emlékeztetve arra, hogy Irán ugyanakkor folytatja nukleáris programját.
Mindeközben Mohszen Baharvand, Irán nagy-britanniai nagykövete a BBC hírtelevízióhoz hétfőn eljuttatott közleményében leszögezte: hazája továbbra is elkötelezett az atomalku felélesztése mellett, de nem tűr sürgetést.
Az óra a másik térfélen ketyeg" - tette hozzá Baharvand.
A nagykövet egyúttal kitért ama hírekre is, amelyek szerint amerikai és izraeli erők - diplomáciai kudarc esetén - akár le is rombolnák az iráni atomlétesítményeket: "Iránt nem olyan egyszerű legyűrni" - jelentette ki.
Ali Bagheri iráni főtárgyaló a hét végén az iráni Press TV-nek a tárgyalások kapcsán azt mondta, hogy továbbra is több vitás kérdés van a felek között, amelynek megoldásához magas szinten hozott döntésekre van szükség.
A 2015-ben megkötött atomalku felélesztését célzó tárgyalások a múlt héten, néhány napos szünetet követően indultak újra.
A megbeszéléseken az aláírók, az Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Oroszország és Kína mellett közvetetten az Egyesült Államok is részt vesz, jóllehet Washington 2018-ban, Donald Trump elnöksége alatt egyoldalúan kilépett a megállapodásból, és újból bevezette az iráni gazdaságot fojtogató szankciókat. Válaszul Teherán fokozatosan állította le a szerződésben vállalt kötelezettségeinek teljesítését.
Irán továbbra is e szankciók feloldását teszi a további egyeztetések feltételévé.