Közel négyezren voltak fedél nélkül még szerdán is Ghánában, miután vasárnap egy szökőár ötszáz házat lerombolt az ország keleti részén, a Volta régióban - közölte a ghánai katasztrófaelhárítás szóvivője.
George Ayisi elmondta, hogy három járásban több ház teljesen összeomlott, legalább egy iskola és egy temető megrongálódott.
A tenger szintjének emelkedése régi gond Nyugat-Afrikában, a helyi lakosok szerint a veszély egyre nő, sokan kénytelenek elhagyni otthonukat és a megélhetésüket.
A szóvivő elmondta, hogy a mostani a harmadik és a legsúlyosabb szökőár volt idén Ghánában, a tengerszint emelkedése szerinte kétségkívül az általános felmelegedésnek tudható be.
Tidal waves displaced thousands of residents in communities along the coast in Volta Region of Ghana. Properties have been lost, people livelihoods are at stake. If you still think climate change is about the desert spreading, then wake up from your slumber! #ClimateChangeIsRealpic.twitter.com/hgU4MlJdph
— Zimba (@geredoglo) November 10, 2021
Ghánának 550 kilométer hosszú tengerpartja van, és a 30 milliós lakosság egynegyede él a partvidéken.
Ghánában sziklatömböket helyeznek el a tengerpart mentén, hogy ezzel a gáttal védekezzenek a magas árhullámok ellen. Az első 4,3 kilométeres szakaszt 2019-ben fejezték be.
A Glasgowban folyó COP26 nemzetközi klímaértekezlet előtt az ENSZ figyelmeztetett, hogy több mint százmillió "rendkívül szegény" afrikait veszélyeztet az éghajlatváltozás felgyorsulása.