Giorgia Meloni: A Magyarországgal szembeni EP-jelentés elfogadása Európa megosztásához vezet

Giorgia Meloni, politikus, olasz, Olaszország
Head of the Brothers of Italy (FdI) party, Giorgia Meloni waves from the stage during a united rally of the League (Lega) party, the Brothers of Italy (FdI) party and the Forza Italia (FI) party for a protest against the government on July 4, 2020 on Piazza del Popolo in Rome, as the country eases its lockdown aimed at curbing the spread of the COVID-19 infection, caused by the novel coronavirus. (Photo by Tiziana FABI / AFP)
Vágólapra másolva!
A Magyarországról szóló európai parlamenti jogállamisági jelentés az olaszországi választási kampány részévé vált, melyben az Európa Uniónak a keleti tagállamokkal szembeni politikáját bírálta Giorgia Meloni, a jobboldali Olasz Testvérek miniszterelnök-jelöltje az olasz közrádiónak nyilatkozva pénteken.
Vágólapra másolva!

Giorgia Meloni hangoztatta, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a magyar alkotmányos szabályok szerint többször és széles támogatottsággal nyert választásokat.

Magyarország demokrácia - jegyezte meg az Olasz Testvérek (FdI) vezetője.

Hozzátette, úgy értesült, hogy a magyarországi ellenzék soraiban is diszkriminálónak tartják az Európai Parlament csütörtöki döntését.

Giorgia Meloni a RAI1 rádiócsatorna reggeli politikai elemző műsorában kommentálta a strasbourgi plenáris ülést, melyen elfogadták a Magyarországról szóló jogállamisági jelentést. A dokumentumot nem szavazták meg a Giorgia Meloni elnökölte Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) frakciójához tartozó Olasz Testvérek, valamint a Liga európai képviselői sem, akik az Identitás és Demokrácia (ID) tagjai.

Giorgia Meloni, a jobboldali Olasz Testvérek miniszterelnök-jelöltje Forrás: AFP/Tiziana Fabi

Az Olasz Testvérek politikusa kifejtette, "talán nem vesszük észre, milyen helyzetben vagyunk: a konfliktus közepette sokkal bölcsebb lenne egymáshoz közelíteni az európai országokat, mint eltávolítani őket".

Hozzátette, hogy

az Európai Parlament (EP-) jelentését "erősen politikai" dokumentumnak tartja.

"Lengyelországot is folyamatosan támadják, miközben arról az európai államról beszélünk, amely magára vállalja az ukrán menekülteket egyetlen egy eurót sem kérve az Európai Uniótól, "valóban ezen az úton akarunk továbbhaladni? A NATO állítja, hogy Lengyelország a háborút kockáztatja Oroszországgal, és mit teszünk erre mi az Unióban? Lengyelországot támadjuk, ahogyan Magyarországgal is tesszük. Konfliktushelyzetben fel kell mérni, mi számít elsődlegesnek" - mondta Giorgia Meloni.

Emlékeztetett, hogy a kelet-európai államokat a Nyugat a kilencvenes évekig a "szovjet iga alatt magukra hagyta, ezért talán kezet kellene feléjük nyújtani, nem pedig orosz hatáskörbe tolni őket".