Az EU befejezheti az Oroszország elleni újabb szankciók bevezetését, mivel úgy látják a háborúpárti brüsszeli bürokraták, a további korlátozó intézkedésekkel csupán a kivételt kéről száma növekedne csupán, erről írt a Financial Times egy meg nem nevezett európai tisztviselőre hivatkozva, írta meg a RIA Novosztyi.
Befejeztük. Ha további szankciókat vezetnénk be, csak még többen keresnének kibúvókat, mint ahányan a szankciókat végrehajták
- mondta a Financial Times forrása.
Amennyiben helyesek a Financial Times értesülései, úgy elmondható, hogy súlyos, az alapelveket érintő konfliktus tapasztalható a tagországok és Brüsszel között a háború folytatásával kapcsolatban.
A RIA által idézett FT cikkben még hozzáteszik, a brüsszeli bürokratákra komoly nyomásként nehezedik az a tényszerűség, miszerint a szankciók a nemzetgazdaságok olyan területeit érintik, amelyek közvetlenül kapcsolódnak a tagállamok számáta létfontosságú termékek és szolgáltatások előállításához, ez a magyarázat arra, hogy a korlátozó intézkedéseket megvétózzák, vagy (ahogyan azt többek között Magyarország is teszi) kivételt kérnek alóla.
A fentiek is igazolják a magyar kormány által is követett politikát, miszerint ennek a háborúnak csak azonnali tűzszünettel és a béketárgyalások megkezdésével lehet véget vetni, hiszen a nyersanyagokra rászoruló európai országok számára nem járható út hosszú távon, hogy elválasztják magukat a Föld legnagyobb területű országától.
A sokasodó, össze nem hangolt és mellőzött tagállami érdekek azonban úgy tűnik, nem hatják meg Európa gépeltérítőit a brüsszeli járaton, a jelek szerint ugyanis a Pfizer SMS-ek kapcsán súlyos korrupciós botrányba keveredett von der Leyen-adminisztrációban nem adják fel azt a törekvésüket, hogy újabb haszontalan próbát tegyenek az orosz gazdaság szankcionálására.
A RIA hivatkozásaként feltüntetett FT részéről ugyanis úgy tudják, hogy az elkövetkező időszakban a brüsszeli tisztviselők már kevésbé az új intézkedések körét, hanem sokkal inkább a már meglévő intézkedések hatókörét szeretnék bővíteni, valamint vélt vagy valós "kiskapuk" bezárására szeretnének kísérletet tenni.
Mindazonáltal a szankciós politika miatt elharapódzó európai tiltakozáshullámok is rávilágítanak arra, hogy a rendszerszintű korrupciótól átfertődőzött, perverz és aberrált külpolitikát folytató brüsszeli elitnek sokmindenért kell majd elszámolnia Európa felé a jövő évi választásokon.