Wallace a Sunday Timesnak nyilatkozva azt mondta, hogy nem indul a következő választáson, egyúttal kizárta annak a lehetőségét, hogy idő előtt távozik a tisztségéből.
A politikus három miniszterelnök alatt is védelmi miniszterként szolgált, és fontos szerepe volt az Egyesült Királyság orosz-ukrán háborúra adott válaszában. Wallece a háború kitörése óta erősen háborúpárti álláspontot képvisel. A Sunday Timesnak megjegyezte, hogy lemondása ellenére
továbbra is addig támogatja Ukrajnát, ameddig csak kell.
Politikáját azzal próbálta indokolni, hogy a brit közvélemény az ukránok pártján áll. A miniszter hozzátette azt is, hogy továbbra is támogatni fogja a védelmi kiadások növelését.
Döntését egyébként azzal indokolta, hogy a munkája megviselte a családját. „1999-ben kerültem a skót parlamentbe. Ez 24 év. Jóval több mint hét évet töltöttem három telefonnal az ágyam mellett" – fogalmazott. A BBC információi szerint Wallace június 16-án közölte Sunakkal, hogy le fog mondani.
Wallace pályázott a NATO-főtitkári pozícióra, azonban amikor kiderült, hogy Jens Stoltenberg marad a katonai szövetség élén, akkor viszavonulót fújt.