Gyerekek betegedtek meg egy ólomtól szennyezett gyümölcspürétől
![smoothie, gyümölcs, ital](https://cdn.origo.hu/2023/12/GFCeGaFcngMokhzcBC8pOLU33joQpLfsRzkdmVopQmg/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2M3YTIyNzVjYTQwODQ1Y2E4OTRlODM2NWM1ZTY2ZjA1.webp)
Riasztást adtak ki az Egyesült Államok egészségügyi tisztviselői amiben arra figyelmeztetik az orvosokat, hogy fokozatosan figyeljenek a gyermekek esetleges ólommérgezésének eseteire.
Az érintettek 1–3 éves gyermekek, eddig egy gyereknél mutattak ki nyolcszoros ólomszint-emelkedést a vérében.
Az amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (CDC) közlése szerint az ólom kimutatásának nincs biztonságos szintje. Az érintett gyermekek vérében az ólomszint 4 és 29 mikrogramm között változott deciliterenként.
A tünetek közé tartozott a fejfájás, a hányinger, a hányás, a hasmenés, a fáradékonyság, illetve a vérszegénység is.
A megbetegedéses eseteket a WanaBana almafahéjas gyümölcspüré, valamint a Schnucks and Weis fahéjas gyerekital fogyasztása okozta - írja a Világgazdaság.