Épületek gyulladtak ki Szudán fővárosában, miután heves harcok dúltak a hadsereg és a rivális erők között. Az interneten vasárnap közzétett videókon látható, amint a Greater Nile Petroleum olajcég híres tornya lángba borul.
A harcok áprilisi kitörése óta folytatódnak a légicsapások és a szárazföldi harcok Kartúmban és más városokban. Az ENSZ szerint több mint egymillió ember kényszerült elmenekülni az országból.
A Nílus folyó közelében található 18 emeletes felhőkarcoló Khartum egyik fő nevezetessége.
Sudan conflict: Landmark skyscraper in Khartoum engulfed in flames
— OGUNRINU GBENGA OLADAYO (@Ogunrinu_gbenga) September 17, 2023
1 hour ago.#FOREMAN_MEDIA#24588FOREMANTVpic.twitter.com/haafSPfsf6
Egyelőre nem világos, hogy mi okozta az épület kúpszerű, üveghomlokzattal ellátott szerkezetének kigyulladását. Sérültekről vagy halálesetekről nem érkezett jelentés.
A szudáni erőszak április 15-én kezdődött, és a szudáni hadsereg és a félkatonai támogató erők (RSF) vezetői közötti hatalmi harc váltotta ki. Napokig tartó feszültséget követett, amikor az RSF tagjait átcsoportosították az ország különböző részeire, amit a hadsereg fenyegetésnek tekintett.
Az RSF szombaton a hadsereg által ellenőrzött területeket támadott meg, köztük az igazságügyi minisztérium egyik irodaházát.
A jelentések szerint a támadás következtében több kormányzati épület kigyulladt.
Sad! The Landmark skyscraper in Khartoum engulfed in flames. #Sudan_War_Updatespic.twitter.com/CAhYqUFxTg
— Elham Garaad ✍︎ (@EGaraad_) September 17, 2023
A hadsereg épületei elleni támadások vasárnap is folytatódtak. A város egyik déli kerületének lakói - ahol a hadsereg az RSF támaszpontjait vette célba - elmondták, hogy hatalmas robajlást hallottak, amikor felébredtek.
Az egészségügyi hatóságok vasárnap bejelentették, hogy Kartúm - valamint a dárfúri régió - összes főbb kórházában szünetel az ellátás.
Egy demokráciapárti ügyvédekből álló csoport szerint a harcok péntek óta több tucat civilt öltek meg Kartúmban. Harcokról számoltak be a várostól mintegy 400 kilométerre délre fekvő El-Obeid városából is.
Az RSF a főváros ellenőrzésének átvételéért harcol, és a hadsereg légicsapásai az RSF állásainak meggyengítésére irányultak.
A konfliktusban mintegy 7500 ember halt meg, és több mint ötmillióan kényszerültek lakóhelyüket elhagyni - írta a BBC.