Magyarország egy pragmatikus szövetségest nyert Robert Fico győzelmével – magyarázta a Magyar Nemzetnek Mráz Ágoston Sámuel. A Nézőpont Intézet igazgatója elmondta, az ünnepléssel a győztesnek várnia kell, ugyanis a globalista elit Soros Györggyel az élén mindent megtesz, hogy pozícióba juttassa politikusait. Nem lesz ez másképp a közelgő lengyelországi választásokon sem, ugyanakkor a visegrádi négyek jelen állás szerint erősíthetik szövetségüket a közeljövőben.
"Robert Fico győzelmével Magyarország egy pragmatikus szövetségest nyerhet, akinek a világnézete az európai sorsdöntő kérdésekben nagyon hasonló a magyar kormányéhoz" – fogalmazott a Magyar Nemzet megkeresésére Mráz Ágozton Sámuel.
A Nézőpont Intézet igazgatója példaként említette, hogy a Fico által vezetett Smer–SD párt Magyarországgal egyetértve elutasítja az ukrajnai háború meghosszabbítását, a további fegyverszállítmányokat, elutasítja az illegális bevándorlással szembeni megengedő liberális álláspontot, illetve nem kér a genderideológiából sem, a családok pártján áll.

Robert Fico pártja a szavazatok 23 százalékával megnyerte a szombaton megrendezett előre hozott választásokat Szlovákiában.
Ezzel maga mögé utasította a liberális Progresszív Szlovákia (PS) tömörülést.
A Soros György által támogatott politikai erők komoly vereséget szenvedtek
− húzta alá a szakértő. Hozzátette ugyanakkor, az ünnepléssel a győztesnek még várni kell, ugyanis a kormányalakítás, a koalíciós tárgyalások még hátravannak. – A liberális, föderalista erők minden lehetséges eszközt be fognak vetni, hogy a választók akarata ellenére ők kerüljenek kormányra – húzta alá Mráz Ágoston Sámuel.
Globalista beavatkozás
A választásokba történő beavatkozásra egyébként a kampány ideje alatt is volt példa. Többek közt a cseh államfő, valamint Mark Rutte korábbi holland miniszterelnök is nyíltan kampányolt a liberális, progresszív pártok valamelyike mellett.
"Ez ma már mindennapos Közép-Európában" – fogalmazott az elemző, utalva a tavaly áprilisi magyarországi választásokra, amikor is az amerikai Action for Democracy bizonyíthatóan és óriási összegekkel is támogatta az ellenzéket az Orbán-kormány megbuktatására.

Szlovákiában, Lengyelországban hasonló tevékenységet végeznek, médiabefolyással, az Európai Unió aktuális intézkedéseivel próbálnak beavatkozni a választásokba. – Fel kell készülnünk, hogy az előttünk álló választások mind ilyenek lesznek – figyelmeztetett a szakértő.
Ez különösen fontos, hiszen Szlovákia után egy másik visegrádi országban, Lengyelországban rendeznek sorsdöntő választásokat, október 15-én.
"Lengyelországban is a föderalista liberálisok és a szuverenista konzervatívok párharcáról van szó"
– mutatott rá Mráz Ágoston Sámuel. Mint mondta, amennyiben a kormánypárt diadalmaskodik, úgy az hatalmas győzelem lenne Közép-Európának, tekintve, hogy a térség vezető államáról van szó.
Ha azonban a Donald Tusk által vezetett ellenzék ér oda az első helyre, úgy megkezdődik a régió felszabdalása, globalista érdekek mentén.
Feléledő szövetség
A szakértő szerint egyébként Robert Fico győzelme megerősítheti Közép-Európát, illetve a visegrádi négyek együttműködését.
A háború kitörését követő hosszú hónapokon keresztül Magyarország egyedül maradt békepárti álláspontjával, amely a partnerség ellaposodásához vezetett.
Az elmúlt időszakban ugyanakkor – többek közt az ukrán gabona importtilalma kapcsán újraéledő együttműködésnek köszönhetően – úgy tűnik, hogy Lengyelország is kezd pragmatikusabban gondolni a háborúra.
Ezt felerősítheti Robert Fico győzelme, hiszen a politikus kampánya során számtalanszor hangsúlyozta: megválasztása esetén leállítják az Ukrajnának nyújtandó fegyverszállítmányokat – akárcsak tette ezt Lengyelország az elmúlt hetekben.
"A visegrádi négyekből már nem Magyarország, hanem Csehország lóg ki" − tette hozzá a szakértő.