Az Európai Bizottság értékesítési szakértője lehet annak a magyar cégnek vezetője, amelynek nemzetközi sajtóértesülések szerint köze lehet a Libanonban és Szíriában elkövetett merényletnél használt eszközök, az úgynevezett csipogóbombák gyártásához.
Ez egyéb más információk mellett a Cataniában született Bársony-Arcidiacono Cristiana Rosaria LinkedIn profiljából derül ki, aki a cégadatok szerint is a budapesti BAC Consulting Kft. vezetője. A külföldön élő magyar állampolgárságú fiatal hölgy profilján korábbi munkahelyként az ENSZ, Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, UNESCO, francia Nemzeti Tudományos Kutatóintézet, brit Gyermekbántalmazás Elleni Országos Tanács is szerepel.
– számol be minderről a Magyar Nemzet.
Mint ismert, a merényletsorozatban több mint kétezren megsérültek, kilencen pedig, köztük egy nyolcéves kislány, meghaltak. A Hezbollah képviselője Izraelt tette felelőssé a támadásért.
A BAC Consultingról azt követően kezdtek cikkezni, hogy a tajvani Gold Apollo licenctulajdonos cég szerdán közölte, átengedték az AR-924 személyhívók gyártási jogát, azokat a budapesti társaság gyártotta.
Mint írták, az együttműködési megállapodásuk értelmében a termékek tervezése és gyártása kizárólag a BAC felelőssége. A magyar cég már három éve partnere a tajvaninak.
A társaság székhelye Zuglóban, a Szőnyi úton van. Bár a külföldön élő Bársony-Arcidiacono Cristiana Rosaria LinkedIn-profilján azt írta 2019 óta vezeti a BAC Consultingot, cég a hivatalos adatok szerint csak 2022-ben alakult. A vállalkozásnak 2022-ben és 2023-ban is többszázmillió forintos árbevétele volt, ugyanakkor egyetlen alkalmazottja volt. Mindezen információk alapján érthetetlen, hogy vehetett volna részt a cég a csipogóbombák gyártásában, mint ahogyan az is, miként láthatott bennük potens partnert a tajvani Gold Apollo vállalat.
Mint ismert, szakértők szerint a csipogókba robbanóanyagot helyeztek el azok végfelhasználóknak történő eladása előtt, azaz valahol az ellátási láncban alakították át a személyi hívókat.
Az AR-924-es csipogó újratölthető lítiumelemet tartalmaz, egy feltöltéssel akár 85 napig is működhet – derítette ki az AP a Gold Apollo honlapjáról, ám a leírást a szabotázstámadás után levették az oldalról. A csipogók a mobiltelefonoktól eltérő vezeték nélküli hálózaton működnek, így vészhelyzetben sokkal ellenállóbbak – ez az egyik oka annak, hogy világszerte számos kórház még mindig ezekre támaszkodik.
Az izraeliek azért is folyamodhattak a csipogóbombához, mert a Hezbollah harcosai nem tartanak maguknál mobiltelefont. Egyrészt arról köztudott, hogy azon keresztül le lehet hallgatni a használóját, másrészt pedig Libanonban gyakoriak az áramkimaradások.
– áll a lap cikkében.