Április közepe óta farkastámadások hulláma rettegésben tart mintegy 30 falut Bahraich körzetben, a nepáli határ közelében. Kilenc gyermeket és egy felnőttet ragadtak el és öltek meg a farkasok.
A legfiatalabb áldozat egy egyéves kisfiú volt, a legidősebb pedig egy 45 éves nő. Legalább 34 másik személy megsérült.
Az érintett falvakat félelem kerítette hatalmába. Sok falusi házban nincs zár, a gyerekeket bent tartják, és férfiak járőröznek éjszaka a sötétben kivilágított utcákon. A Barron's szerint a hatóságok drónokat és kamerákat vetettek be, csapdákat állítottak fel és petárdákkal ijesztették el a farkasokat. Eddig három farkast fogtak be és helyeztek át állatkertekbe.
Az ilyen ember elleni támadások rendkívül ritkák, és a legtöbbször veszettséggel fertőzött farkasokról van szó. A veszett farkas jellemzően többször támad anélkül, hogy felfalná az áldozatot - írja az Arab News.
A Norvég Természetkutató Intézet jelentése 2002 és 2020 között 21 országban - köztük Indiában - 489 farkastámadásról számolt be. Ezek közül csak 26 volt halálos kimenetelű, és csak veszett állatok támadtak.
Észak-Amerikában az elmúlt 50 évben mindössze két halálos eset volt - mondta Dave Mech, a farkasok viselkedésére szakosodott neves amerikai biológus a BBC-nek.
Az éghajlatváltozás egy fokozatos folyamat, de az állandó áradások a farkasok élőhelyének megzavarásához vezethetnek, ami az emberi települések felé kényszeríti őket élelem után kutatva"
- mondja Amita Kanaujia, a Lucknowi Egyetem Vadvilágtudományi Intézetének munkatársa.
1996-ban is történtek hasonló esetek Uttar Pradesh tartomány falvaiban. A szakértők megállapították, hogy az esetek olyan gyerekekkel történtek, akiket felügyelet nélkül hagytak, amely gyakran megtörténik, mivel az áldozatok többsége elszegényedett, egyszülős háztartásokból származott, amelyeket általában az anyák vezettek.
Ezekben a szegény indiai falvakban a jószágokat gyakran jobban védik, mint a gyerekeket. Egy éhes farkas számára - aki a zsákmányállatok kimerülő élőhelyével és a jószághoz való korlátozott hozzáféréssel szembesül - egy ilyen helyzetben a gyerekek még valószínűbb, hogy célpontjává válnak „Sehol máshol a világon nem tapasztaltunk olyan hullámszerű farkastámadásokat, amelyek gyermekek ellen irányultak volna” - mondta nekem Yadvendradev Jhala, egy vezető indiai tudós és természetvédő.