Megint sztrájkolnak a Volkswagen németországi dolgozói

Vágólapra másolva!
Hétfőn gördülő sztrájkot kezdenek Európa legnagyobb autógyártója, a Volkswagen dolgozói kilenc németországi üzemben. Egy héten belül másodszor sztrájkolnak a német cég munkavállalói
Vágólapra másolva!

A bércsökkentésekről és gyárbezárásokról szóló tárgyalások negyedik fordulójára időzített sztrájkkal a szakszervezet a menedzsmentre igyekszik nyomást gyakorolni.

A Volkswagen dolgozóinak többségét képviselő IG Metall szakszervezet elutasítja a vállalat munkavállalóknak tett javaslatát, hogy a versenyképesség fenntartása érdekében csökkentsék 10 százalékkal a fizetéseket.

A szakszervezet mind a tíz németországi Volkswagen üzem megtartását és foglalkoztatási garanciát követel a márka mintegy 130 ezer alkalmazottjának.

Az egy héttel ezelőttihez hasonlóan a munkabeszüntetés a Volkswagen Wolfsburg, Zwickau, Hannover, Emden, Kassel-Baunatal, Braunschweig, Salzgitter, Chemnitz és Drezda városokban lévő üzemeit érinti.

A sztrájkot a wolfsburgi üzem kezdi hétfő reggel.

Ellentétben a december 2-ai munkabeszüntetéssel, amikor 100 ezer dolgozó tette le a munkát, a sztrájk most nem kettő, hanem már négy órán át fog tartani.

A Volkswagen az első sztrájknap után csak kisebb termeléskiesésről számolt be, egy szóvivő korlátozottnak nevezte annak hatását.

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!