A kerti törpék szerelmeseit arra kérik a hatóságok, hogy állítsanak fel kamerákat, hogy megvédjék a szeretett dísztárgyaikat a lopásoktól. Ugyanis az Egyesült Királyságban a
tavaly év során 517 ezer kerti lopás történt, amely során több mint 200 törpét loptak el a tolvajok.
Jason Mennie, a Haon Garden Rooms ügyvezető igazgatója és egyedi kerthelyiségek szakértője azt mondta, hogy a lakóknak lépeseket kell tenniük annak érdekében, hogy megvédjék a kertjükben lévő dísztárgyakat.
A kerti törpék aranyos kiegészítőnek tűnhetnek a kertekben, azonban meglepően népszerű célpontok a tolvajok számára."
- mondta Mennie.
Különösen értékes vagy szentimentális tárgyak esetén a mozgásérzékelő kamerák vagy nyomkövető eszközök segíthetnek megvédeni szeretett kerti törpéit."
- áll a rendőrség közleményében.
Egyesek szerint a tolvajok a törpéket egy skót szigetre, a „Gnome Island”-ra viszik, miután ellopták azokat. Azonban azt senki nem érti, hogy miért teszik mindezt. A gnómok Swallow Craigben laknak, egy sziklában, közvetlenül az Inchcolm-sziget mellett Firth of Forthban, ahol először 2010-ben láttak törpéket -írja a DailyStar.