Weidel a beszélgetés elején bírálta Angela Merkel volt kancellárt, aki bevezette a migránsok korlátlan befogadását hirdető „Willkommenspolitik”-ot. Az AfD társelnöke úgy vélte, a korábbi államfő volt
„az első zöldkancellár, aki tönkretette Németországot” azzal, hogy megnyitotta a határokat a bevándorlók előtt,
ugyanakkor arra kényszerítette az energiaipari vállalatokat, hogy álljanak át a nap- és szélenergiára, miközben felszámolta az atomerőműveket.
„Az atomenergia nagyszerű. Tiszta és működik” – szúrta közbe Elon Musk.
Alice Weidel kifejtette, hogy a két legutóbbi német kancellár, Angela Merkel és Olaf Scholz kormányai „a gazdasági szakadék szélére” vezették Németországot.
Weidel ezt követően a mai Németországra jellemző hibákat sorolta: ott a legmagasabbak az adók az OECD-tagországok közül, a városokban pedig robbanásszerűen nő a bűnözés. A kancellárjelölt szerint a korábbi évekhez képet jelentősen romlott a német oktatási rendszer színvonala, a szövetségi kormányok pedig „két kézzel dobálták ki a pénzt az ablakon.”
Musk és Weidel sokáig beszélgetett az energiapolitikáról. Megegyeztek abban, hogy egy kevert energetikai rendszer az ideális, melyben az atomenergia kiemelt szerepet játszik. Musk többször kitért a bürokrácia felszámolásának szükségességére. A Tesla 2022-ben megnyitott berlini gyárával kapcsolatban kifejtette, hogy az engedélyeztetési eljárás során
mintegy 25 ezer oldalnyi dokumentumot kellett bemutatni – mindezt papírlapokra kinyomtatva – a német hatóságoknak.
„Ez szembe megy mindazzal, amit a liberális-zöld kormány képviselt” – jegyezte meg Musk.
A migráció témakörére közel fél órát szánt az amerikai vállalkozó és a német politikus. Weidel elmondta, hogy 2015 óta hétmillió ember érkezett Németországba, és ezek csak a hivatalos adatok. Musk megjegyezte, hogy a nyugati civilizációkban rendkívül erős baloldali nyomás van a migránsok befogadására. Kifejtette, hogy az amerikai-mexikói határ túloldalán
halmokban állnak az eldobott útlevelek és vezetői engedélyek, mégis beengedik az iratok nélküli menekülteket az USA-ba, és senki sem nézi, hogy ki bűnöző, esetleg szexuális bűnöző közülük.
Amikor a szólásszabadság témakörére került sor, Alice Weidel kifejtette: egy másik volt kancellár, Adolf Hitler volt az első, aki eltörölte a szólásszabadságot. A náci pártvezér különben sosem lett volna képes arra, amit tett (1933-as hatalomra kerülése után szisztematikusan irtotta a zsidó lakosságot – a szerk.) Az AfD társelnöke hangsúlyozta: alapvető félreértés,
félremagyarázás összemosni Hitler és az AfD mai törekvéseit, a náci vezér ugyanis szerinte szocialista és kommunista volt, „de semmiképp sem konzervatív”.
Weidel ezt a Harmadik Birodalomban, 1933-tól végrehajtott államosításokkal és kisajátításokkal indokolta, amelyek szerinte tipikus kommunista vonások, és nem a jobboldalt jellemzik.
Musk megismételte, hogy meglátása szerint a németek változást akarnak, sőt követelnek, és erre csak akkor lesz lehetőségük, ha az AfD-re szavaznak a február 23-i választásokon.
Weidel válaszul utalt arra, hogy a németországi választási kampányt kívülről próbálják befolyásolni, kitérve arra, hogy az amerikai elnökválasztási kampányba pedig a német politikusok avatkoztak be.