Adománygyűjtés indult az áldozat és családja támogatására. A nő sógora úgy fogalmazott, hogy a kanadai házaspár „egy rémálomnak mondható dolgot élt át” a pihentető nyaralás helyett a Turks- és Caicos-szigeteken a hónap elején - írja a Daily Mail.
Az 55 éves nő éppen elhagyta a partot, a férje után szeretett volna menni, amikor a bikacápa rátámadt az alig derékig érő vízben.
A rokon dermesztő részletességgel mesélte el, mi történt pontosan. A cápa körözött a tehetetlen nő körül, mielőtt megharapta a combját.
Ezzel nem elégedett meg, ismét visszajött, és leharapta mindkét kezét, az egyiket az alkarjánál, a másik a csuklójánál
- mondta. Az áldozat férje azonnal közbelépett, sikerült megbirkóznia a vadállattal, a nő gyorsan kiment a partra, ahol összeesett. Az emberek azonnal odarohantak hozzá, ruhákkal próbálták elállítani a vérzést. A mentők a helyszínen ellátták, majd kórházba szállították.
Az áldozat életre szóló sérüléseket szenvedett, mindkét kezét elveszítette, az egyiket a csuklónál amputálták, a másikat pedig az alkarjánál, de a lábát sikerült megmenteni.
„Később légi mentővel Kanadába vitték további műtétek céljából" – árulta el a sógora. Mint mondta, a házaspár élete „teljesen megváltozott egy szempillantás alatt”.
A férfi arra kérte az embereket, hogy lehetőség szerint járuljanak hozzá az adománygyűjtéshez. A helyi hatóságok azt állították, hogy a nő megpróbálta lefényképezni az állatot, de ezzel nem értettek egyet a szemtanúk. A támadás február 7-én, pénteken délelőtt 10.30 körül történt Providenciales központjában, a Thompson's Cove Beach partjainál.
Ahogy arról az Origo korábban beszámolt, bekapott, majd néhány másodperc után elengedett egy kajakost egy hosszúszárnyú bálna. A chilei partoknál történt esetet a férfi apja videóra felvette.
Sokkoló jelenet szemtanúi voltak korábban egy bálnamegfigyelő csoport tagjai, akik egy fókát széttépő cápát vettek filmre az amerikai Provincetown partjainál.
Arról is írtunk, hogy egészen elképesztő felfedezésre jutottak a Hawaii Egyetem kutatói: a csipkésfejű pörölycápák ugyanúgy visszatartják lélegzetüket, amikor a mély vízbe merülnek vadászni prédára, mint a tengeri emlősök. A cápák e különleges, és eddig ismeretlen szokásáról szóló felfedezést a neves Science magazinban publikálták.
Új, kísértetiesen fehér szemű cápafajt azonosítottak a tudósok 2023-ban. Az első példányt még évtizedekkel ezelőtt fedezték fel, ám a Nyugat-Ausztrália partjainál talált elpusztult vemhes nőstényt akkor még nem tudták rendszertanilag kategorizálni.