Szánthó Miklós elmondta, 2022-ben a CPAC Hungary elindításának nem titkolt célja volt, hogy megvalósítsuk a liberálisok rémálmát, a nemzeti erők nemzetközi összefogását. „A tapasztalatok azóta azt mutatják, hogy sikerrel jártunk”. Hozzátette: az idén májusban rendezett CPAC Hungary-n szeretnék bebizonyítani, hogy az egyes jobboldali erők között bár lehetnek különbségek, mégis több az, ami összeköt minket, mint ami szétválaszt.
Mi az Isten, haza, család hármas egységének kijelölésével azt mutatjuk fel, hogy az életünk több, mint amit a baloldali materializmus sugall, és ez a több az, amiért érdemes küzdeni: a hitünk, a nemzetünk, a gyerekeink
– hangsúlyozta.
Szánthó Miklós elmondta, Magyarország globális térben betöltött szerepe jelenleg jóval nagyobb, mint ami a méretéből fakadna, Trump hatalomra kerülésével hazánk belépési pont lehet Európába az Egyesült Államoknak. Mint mondta,
amit mi eddig mondtunk, az köszön már vissza a hivatalos washingtoni kommunikációban migráció, genderügy vagy épp a béke kapcsán.
Az Alapjogokért Központ főigazgatója úgy fogalmazott, a balliberális sajtó Donald Trump győzelme óta visít, szerinte ez általában azt jelenti, hogy jó irányba megyünk.
Magyarországra nézve Trump legfontosabb lépései között az ukrajnai béketervek felvázolását és a USAID-program lenullázását nevezte meg.
Ezzel megszűnik a magyar belpolitikába való közvetlen amerikai kormányzati beavatkozás. És ez így is történik, sőt, elzárul ez a csap az egész nyílt társadalom hálózata számára.
Szánthó szerint az amerikai elnökválasztás eredményéből önmagában az következik, hogy közelebb kerültünk a békéhez, elmondta, már nem csak Budapest és a Vatikán képviseli a békepári álláspontot.
Az ukrajnai tűzszünet és béke felé vezető út az, ami még felbecsülhetetlen jelentőségű lesz Magyarország számára Trump kapcsán
– húzta alá
Európa nem veszi észre, de éppen azt kockáztatja, hogy a most zajló világrendváltozásból kimarad, és nem lesz ott a tárgyalóasztalnál akkor sem, amikor eldől, ki fogja megnyerni a következő évszázadot – mondta Szánthó.
Magyarország számára viszont az egyidejű keleti és nyugati nyitás kiegyensúlyozza majd az esetleges hátrányokat, sőt, hazánk összekapcsoltságra építő politikája több tiszteletre számíthat Washingtonban.
Az unió tagjai vagyunk, de azért mert a magyar érdeknek ez jelenleg összességében jó: az önző iránytű a magyar önérdek, ha van EU, ha nincs.
A magyar–amerikai politikai együttműködés a következő években újra csúcsformába lendül a szakértő szerint. Elárulta, ennek
első lépése majd a kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodás újrakötése és a vízumszigorítások kivezetése lesz.
Hangsúlyozta: Ezek lesznek már rövid távon is a látható pozitív hozadékok.
Úgy fogalmazott: a hungarofób, általánosságban is szivárványos-antiszuverenista akciókat körülvevő politikai klíma változik. Mint mondta, egy Trump–Milei–Orbán-tengely fog szemben állni a Brüsszel–Soros-féle szabadcsapatokkal. Ugyanakkor hozzátette, a woke erejét nem szabad lebecsülni. „A fekete misék minden titkolt ocsmányságát is meg fogják idézni a következőkben.”
Szánthó szerint fontos megjegyezni, hogy republikánusok irányítják Amerikát, nem jelenti, azt, hogy a demokraták eltűntek volna a Föld színéről. Elmondása szerint a mélyállam lebontása az USA-ban sem lesz egyszerű feladat.
A woke ármánykodás legyőzéséhez szükség van arra, hogy az óceán két oldaláról kiinduló hullám össze tudjon érni, ennek az erőközpontja lesz a májusi CPAC Hungary.
Igen, azért kell győznünk, hogy harcolhassunk!
– húzta alá.
Az interjúban szó esett az Egyesült Államok szerepcsökkentéséről az NATO-ban. Szánthó Miklós úgy fogalmazott:
A világ sajnos abba az irányba tart, hogy ahelyett, hogy rózsaszín plüssmackókat dobálnánk egymás felé, mindenki fegyverkezni kezd.
A szakértő úgy vélekedett, Magyarország valahova az óvatos duhajok táborába tartozik,azt az elképzelést támogatja, hogy ha emelni is kell a kiadásokat, akkor azt a gazdaság teljesítőképességének függvényében, fokozatosan kell végrehajtani.
Szánthó Miklós szerint a szuverenista oldal egyértelműen és helyesen biztonsági problémaként azonosítja a migrációt.
Még jogi szempontból is azt tudom mondani, hogy az nem lehet jogellenes, ha valaki meg akarja védeni a hazáját
– hangsúlyozta, hozzátéve, Trumpék ezen az alapon állnak, itt is fordulat van, Brüsszelben viszont elakadt a migrációs paktum lemeze.
A jövő évben esedékes magyarországi választásokkal kapcsolatban elmondta, úgy fogalmazott:
a kommunista, úgy a USAID- meg a Soros-hálózat sem vész el, csak átalakul.
Nagyon durva kampány lesz, mert valóban létszükségletnek érzi Brüsszel és az amerikai demokraták is az Orbán-kormány elmozdítását – mondta.
Felidézte, hogy az elmúlt tizenöt évben minden politikai, kommunikációs és szolgálati zsiványságot bevetettek ellenünk, hozzátette, az viszont bizakodásra ad okot, hogy vezetőjük nemcsak korrupt, de még – Gyurcsány Ferenc képességeit így némileg jobb fénytörésbe helyezve – bolond is.