Egy 27 éves Japánban élő kínai egyetemista négy nap alatt kétszer is mentésre szorult, amikor megmászta a Fuji-hegyet; az első alkalommal kedden, ekkor nem tudott leereszkedni, mert elvesztette a bakancsa mászóhorgait, a második mentésre szombaton viszont egészen elképesztő ok miatt volt szükség:
a férfi visszament a mobiltelefonjáért, de a ritka levegő miatt rosszul lett.
A fiatal férfit helikopterrel hozták le, túl van az életveszélyen - írta a BBC.
A diák megmentését követően Shizuoka prefektúra rendőrei megismételték a tanácsot, hogy ne másszák meg a hegyet a holtszezonban, mivel
az időjárás hirtelen megváltozhat, ami megnehezíti a mentők reagálását
és az ösvények mentén az egészségügyi intézmények is zárva tartanak.
A tökéletes kúpformájáról ismert, 3776 méter magas Fuji-hegy Japán egyik legnépszerűbb látnivalója, a hatóságok az elmúlt években lépéseket tettek a túlturizmus kezelésére a hegymászási díjak emelésével. 2023-ban több mint 220 ezer ember mászta meg a Fuji-hegyet július és szeptember között - írta a portál.