Halott volt 10 percig, 5 évet töltött a jövőben – elmondta, milyen lesz az élet

Vágólapra másolva!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.hu
Egy fiatal nő életét gyökeresen felforgatta egy életveszélyes vérrög, ami miatt 10 percre halott volt: állítása szerint öt évet töltött a jövőben, mielőtt visszatért a valóságba. Az időutazás élménye teljesen új perspektívát adott számára a halálról és az életről.
Vágólapra másolva!

Rubi Rolgue, 24 éves orvostanhallgató Mexikóból, éppen életének jelentős változásait élte: nemrég házasodott, új városba költözött, és diplomája befejezéséhez közeledett. Hirtelen azonban minden megváltozott egy életveszélyes vérrög miatt, ami által a nő időutazáson ment keresztül állítása szerint.

időutazás
Az időutazás során a nő 5 évet töltött el a jövőben állítása szerint
Fotó: Pixabay

Rubi légzési nehézségekkel küzdött, oxigénszintje 65%-ra zuhant, ami halálos. Kórházi vizsgálatok során két nagy vérrögöt találtak a tüdőartériákban. Este tíz órakor történt az első szívmegállása, majd öt órával később teljesen leállt a szíve.

A klinikai halál állapotába került: több mint tíz percig nem mutatott életjeleket, és végül agyhalottnak nyilvánították.

Az alternatív valóságban, amelybe Rubi szerint „időutazott”, öt évet élt. „Nem egy másik helyre vagy időbe kerültem, hanem az életem 2025-től 2030-ig folytatódott – nap mint nap. A jövő világ békésebb volt, kevesebbet függtünk a mobiltelefonoktól, a technológia sok feladatot automatizált, így több idő jutott a családra és barátokra” – mesélte.

Ebben a párhuzamos idővonalban Rubi munkája megmaradt, de az idő nagy részét családjával töltötte. Ugyanakkor sötét pillanatok is érték: három férfi támadt rá egy partin, és kórházba került az alternatív világban is, ahogyan a valós életében is, mintha traumája visszhangzott volna a párhuzamos valóságban – írja a Mirror.

Időutazásból vissza a valóságba

Végül teste „visszazökkent” a fizikai világba, miközben Rubi egy félelmetes, „pokoli” alagúton haladt át, amely legnagyobb félelmeivel volt tele. Egy fény felvillant kétszer, és megérintve azt, visszatért az életbe - mondta a nő. Azonban a felébredés nem jelentett számára a megkönnyebbülést: számos műtéten esett át kómája alatt, és amikor felébredt, tartós agykárosodással kellett szembesülnie, és nem tudott járni.

Összezavarodtam, amikor megláttam a testvéremet, aki sokkal fiatalabbnak tűnt, mint amire emlékeztem – 2030-ban láttam utoljára

– mondta Rubi. Ráébredt, hogy az alternatív világban töltött idő élménye valójában kóma volt, de az érzés és az élmény olyan valóságos volt, mintha öt évet töltött volna a jövőben.

Rubi azért osztotta meg a történetét, hogy reményt adjon azoknak, akik válaszokat keresnek, és rámutasson, hogy a halál nem végpont, hanem egy ajtó egy másik élethez. „A halál nem fal – hanem egy kapu az élethez, ami soha nem ér véget” – mondta.

24 percen át halott volt a fiatal nő – elárulta, mit látott odaát

Lauren Canaday 24 percig volt klinikailag halott egy súlyos szívinfarktus következtében, és elmesélte, mit érzett ebben az állapotban. Bár sokan azt gondolják, hogy a klinikai halál során fényeket vagy alagutat lát az ember, Lauren tapasztalata teljesen más volt.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!