A francia hatóságok azonosították a párizsi terrortámadás negyedik elkövetőjét. A 28 éves Samy Párizsban született. A merényletek legfőbb szervezőjének és támogatójának egy belga állampolgárságú férfit tekintenek. A francia miniszterelnök szerint a szélsőségesek további támadásokra készülnek. Franciaország bombázni kezdte az Iszlám Állam fellegvárának tartott Rakkát. Az első célpont a dzsihádisták parancsnoki központja volt. Kövesse velünk az eseményeket élőben!
Megérkezett a miniszterelnök a parlamenti ülésterembe, Kövér László pedig elfoglalta helyét az elnöki pulpituson. A házelnök megnyitotta az ülést, és a párizsi merénylettel kezdte, mondván: a barbár támadás nem indokolható semmivel. Mint mondta, a magyarok együtt éreznek a francia néppel.
Litvánia után Észtország és Moldova is bejelentette: megerősítik határaik védelmét. Moldovában megnövelték a határőrök számát a fővárosi, chisinaui nemzetközi repülőtéren, valamint a Romániával és Ukrajnával szomszédos határátkelőhelyeken.
Perceken belül kezdődik az Országgyűlés plenáris ülése, ahol napirend előtt felszólal Orbán Viktor.
A miniszterelnök "Európát megtámadták!" címmel a pénteki párizsi merényletekkel összefüggésben szólal fel.
A párizsi merényletek miatt azonnali biztonsági intézkedések bevezetéséről tájékoztatott az osztrák belügyminisztérium hétfőn, egyebek között az államvédelmi és az adatvédelmi hivatal, valamint a speciális egységek munkájának megerősítéséről döntöttek. Fokozzák a biztonsági ellenőrzéseket, a körözésekre és nyomozásokra még nagyobb figyelmet fordítanak, és az államvédelmi rendelkezéseket is megszigorítják. Az intézkedés igencsak munkaerő-igényes, ezért 2016-tól ezer fővel növelik az államvédelmi és a bűnügyi hivatal, valamint a speciális egységek állományát.
A belga RTL arról számolt be, hogy a brüsszeli akció során elfoghatták Salah Abdeslamot, aki ellen vasárnap adtak ki nemzetközi elfogatóparancsot a belga hatóságok, s akit a francia rendőrség is köröz a pénteki párizsi támadásban játszott feltételezhető szerepe miatt. A belga szövetségi ügyészség a francia nyelvű közszolgálati televízió és rádió megkeresésére később közölte: nem Salah Abdeslamot állították elő az akció során.

Az Európai Parlament képviselői és alkalmazottai holnap 15:00-kor a plenáris ülésteremben egy rövid megemlékezésre gyűlnek össze a párizsi terrortámadások áldozataira emlékezve és kifejezve szolidaritásukat a francia polgárokkal és hatóságokkal.
A megemlékezést az Európai Parlament elnöke, Martin Schulz vezeti. A megemlékezésre az Európai Bizottság elnöke, Jean-Claude Juncker és a Tanács elnöke, Donald Tusk is meghívást kapott.
A belga szövetségi rendőrség mindenkit arra kért a Twitteren, hogy saját biztonsága érdekében hagyja abban az élő közvetítést a brüsszeli razziáról. A helyi sajtó azt jelentette, hogy a helyszínen elfogták a merényletek fő gyanúsítottját.
Egyperces csenddel emlékeztek hétfő délben Franciaországban a múlt heti párizsi merényletek áldozataira. A francia fővárosban teljesen megállt az élet, a gyülekezési tilalom ellenére a République téren és a támadások helyszínein több százan emlékeztek. Francois Hollande államfő és kormányának több tagja a Sorbonne egyetemen hajtott fejet az áldozatok emléke előtt, ugyanis többségük az egyetemista korosztályhoz tartozott.

A bűnözőket meg kell különböztetni azoktól, akik a háború és a terror elől menekülnek, mindazonáltal nem zárható ki, hogy a balkáni útvonalon Nyugat-Európába igyekvő migránsok között potenciális terroristák is lehetnek - jelentette ki Ranko Ostojic horvát belügyminiszter. Közölte, hogy bármelyik ország a támadások célpontjává válhat, ezért Horvátország is magasabb fokú biztonsági intézkedéseket vezetett be. "Zágráb nemcsak ellenőrzése alatt tartja a helyzetet, hanem garantálni is tudja, hogy nem történik terrortámadás" - tette hozzá.
A párizsi merényletek miatt Litvániában megerősítették a határok ellenőrzését. Ez azt jelenti, hogy a szokásosnál alaposabb a határőrizet mind az EU belső, mind a külső határain. Több embert vezényelnek ki, és tüzetesebben ellenőrzik az okmányokat, csomagokat a repülőtereken és a határátkelőkön.
A lengyel–litván határ 103 kilométer, a litván–lett határ pedig 588 kilométer hosszú, és az EU belső határát képezi. A területen 2007-ben, a schengeni övezet soron következő kibővülésével szűnt meg a schengeni tagországok közötti belső határ ellenőrzése. Azt nem közölték, meddig lesz érvényben a fokozott ellenőrzés.
Szigorították a migránsok biztonsági ellenőrzését a szerb–macedón határ melletti Presevóban, ahol az átvizsgálás után elvesznek minden fegyvernek minősülő tárgyat.
A szerbiai közszolgálati televízió hétfői beszámolója szerint vasárnap Presevóban 5300 embert vettek nyilvántartásba, hétfő reggel 9-ig pedig további 1600-at. A párizsi merényletek óta a migránsoktól minden fegyvernek minősülő tárgyat elkoboznak, a leggyakrabban ollót és konyhakést találnak náluk.
Nagy erőkkel vonult ki a rendőrség hétfő délelőtt Brüsszel Molenbeek-Saint-Jean nevű kerületébe, ahol információk szerint elfogták Salah Abdeslamot, majd az egyik épületben lévőket hangosbeszélőn keresztül felszólították, hogy működjenek együtt.
A város egy másik részébe, nem messze az uniós intézményektől, pedig a tűzszerészeket riasztották bombafenyegetés miatt. A francia nyelvű belga közmédia tájékoztatása szerint a hatóságok egy gyanús járművet vizsgálnak.
Az RTL rádió információi szerint Belgiumban, Brüsszel külvárosában elfogták a rendőrök Salah Abdeslamot. A hatóságok gyanúja szerint köze lehet a párizsi merényletekhez, ezért nemzetközi körözést adtak ki ellene. Az RTL úgy tudja, a rendőrök fegyvereket is találtak a lakásban.
Az Európai Unió vezetői szombaton közös nyilatkozatot adtak ki, amelyben azt kérték az európaiaktól, hogy hétfőn délben egyperces néma csenddel emlékezzenek a pénteki terrortámadás áldozataira.
Az Origo címlapja is egy percre elsötétedik.
A francia belügyminiszter, Bernard Cazeneuve bejelentette: összesen 168 helyszínen razziáztak az éjjel, 23 embert tartóztattak le, 104 embert pedig házi őrizetbe helyeztek.

A The Guardiannek egy török forrás azt mondta, kétszer is szóltak a francia hatóságoknak Omar Ismail Mostefai miatt, de csak a terrortámadások után kérték el tőlük a férfi adatait. Mostefai 2013-ban lépett be Törökországba, de arról nincs dokumentum, hogy elhagyta az országot.
Az amerikai titkosszolgálat egy tisztje – az iraki figyelmeztetést nem kommentálva – kijelentette, hogy nem volt tudomásuk a nyugati kormányoknak címzett olyan fenyegetésről, amely elég konkrét lett volna ahhoz, hogy elejét vegyék a párizsi támadásoknak, ugyanakkor amerikai, francia és más nyugati kormányok már hónapokkal ezelőtt aggodalommal beszéltek az Iszlám Állam által ihletett esetleges támadásokról, amelyeket Szíriában harci tapasztalatokat szerzett fegyveresek hajthatnának végre.
Iraki titkosszolgálati tisztviselők egy nappal a 129 halálos áldozattal járó párizsi támadások előtt küszöbönálló merényletekre figyelmeztették az Iszlám Állam dzsihádista szervezet ellen az Egyesült Államok vezetésével harcoló szövetségeseket – tudta meg az AP amerikai hírügynökség.
Az irakiak nem szolgáltattak pontos részleteket arról, hogy mikor és hol lesznek ezek a támadások. Egy magas rangú francia biztonsági tisztviselő azt mondta az AP hírügynökségnek, hogy a francia titkosszolgálat rendszeresen, naponta kap ehhez hasonló üzeneteket.
Gyerekkori barátja a párizsi vérengzés feltételezett kitervelőjének és megrendelőjének, Abdelhamid Abaaoudnak Salah Abdeslam, aki ellen a párizsi vérengzés miatt a belga hatóságok nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki, és akit a francia rendőrség is köröz. A La Derniere Heure belga napilap internetes kiadása az ország első számú közellenségének nevezi Abdeslamot, akinek testvéreivel együtt szerepe lehetett a terrortámadásban, valamint tudatja, hogy a molenbeeki fivérek mindhárman francia állampolgárok is.

Salah Abdeslam bátyja, a 31 éves Ibrahim az egyik azonosított párizsi öngyilkos merénylő. Abdeslamot kábítószer-kereskedelem és lopás miatt ismerték régebbről a hatóságok, majd Salahhoz hasonlóan Szíriában is járt.
Horrorisztikus fotó kezdett el terjedni az interneten. A képet állítólag a kommandósok készítették a Bataclan klubban, ahol 89 ember vesztette életét.