Ősz eleji immunturbó

Vágólapra másolva!
Ködös-esős időben nehezebb kilábalnod a betegségekből, illetve könnyebben megbetegszel, mint napfényes, szikrázó időben. Miért? Mert ha a Nap kisüt, a kedved is jobb lesz. Vagyis mindig ugyanoda lyukadunk ki: érezzük jól magunkat a bőrünkben, és nem leszünk betegek. Mi segíthethet ehhez hozzá? Nyugodt, jól átgondolt, nem zaklatott életmód, helyes táplálkozás és lelkiállapotunk rendezése, stresszoldás.
Vágólapra másolva!

Immunrendszered a szervezet "őre", méghozzá állandó, 24 órás szolgálatot teljesít, hiszen folyamatosan támadják a különböző mikrobák. A harcban segíti természetes védekezőrendszered, így a bőr nyálkahártyája, a légzőszervek csillószőrös hámja, a gyomor-és epesavak stb. Az immunrendszer feladata nem más, mint a szervezet saját sejtjeitől idegen anyag felismerése, elpusztítása és eltávolítása a szervezetből.

Forrás: [origo]


A baj oka

Az egyébként egészséges immunrendszerű és természetes védekező rendszerrel bíróknál miért és hogyan romlik az immunrendszer állapota? Hogyan, mitől leszünk betegek?
A kórokozók (baktériumok, vírusok, gombák stb.) folyamatosan bombázzák szervezetünket, de hogy a támadásnak mi lesz a következménye, az három tényezőtől függ:
- mennyi kórokozó jutott be szervezetünkbe,
- milyen a megbetegítő képessége, szaknyelven milyen a virulenciája,
- milyen állapotban vagyunk, vagyis milyen az immunrendszerünk.

Jó állapotú, jól működő védekező rendszer esetén vagy meg sem kapjuk a betegséget (kevés kórokozó jutott be, megbetegítőképessége alacsony volt, erősek, egészségesek, fittek vagyunk, immunrendszerünk állja a sarat), vagy esetleg egy enyhe lefolyású betegségünk lesz (sok kórokozó jutott be, virulens volt, de immunrendszerünk megfelelően védekezve hamar eliminálta a kórokozót).
Baj akkor van, ha sok, virulens kórokozó találkozik legyengült immunrendszerünkkel, ekkor képes nagyobb, hosszabb idejű, esetleg szövődményekkel járó betegségeket előidézni.