Cseh: A riói gödör még a londoninál is mélyebb volt

rio 2016 olimpia cseh lászló
RIO DE JANEIRO, BRAZIL - AUGUST 08: Laszlo Cseh of Hungary competes in the Men's 200m Butterfly heat on Day 3 of the Rio 2016 Olympic Games at the Olympic Aquatics Stadium on August 8, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil. (Photo by Adam Pretty/Getty Images)
Idén már nem indul versenyen Cseh László.

„A pekingi triplám után nem az újabb ezüstérmem megszerzése volt a legnehezebb feladat, hanem az elkeserítően rosszul sikerült 200-as döntő emlékeinek feledtetése" - mondta az olimpiáról hazatérő Cseh László."

Elveszett hit

A magyar úszó két számban indult az idei olimpián. A 200 méteres pillangó döntőjében a várakozásokat messze alulmúlva a 7. helyen úszott be (a bronzérmet viszont Kenderesi Tamás szerezte meg). "Hitemet veszítettem, teljesen elbizonytalanodtam, és igazából most sem tudnám megmondani, hogy Plagányi Zsoltnak, az edzőmnek a segítségével

Egy még mélyebb gödörben Forrás: Getty Images/2016 Getty Images/Adam Pretty

Cseh úgy fogalmazott, hogy ez a gödör még a londoninál is mélyebb volt (4 éve Londonban a magyar úszó csak egyetlen érmet, egy bornzot szerzett), és

enélkül nem is tudná igazán értékelni a 100 pillangón kiharcolt megosztott ezüstérmet.

Ezen a versenyen a második helyet 3 úszó között osztották el, akik hajszál pontosan ugyanabban a pillanatban értek célba.

Idén már nem

Cseh idén már nem indul versenyen, mert az olimpia annyira megerőltető volt a számára - értesült a Telekom Sporthír Szolgálat. „Még néhány nap, és hosszabb szabadságra megyünk, közben változhat a véleményem, most viszont úgy érzem, hogy idén már nincs szükségem újabb versenyekre." A magyar úszó már a jövő évi FINA Világbajnokságra készül, ahol

kétszeres világbajnokhoz méltó teljesítményt szeretne nyújtani.