Legendás mixalbumok - Fabriclive

Vágólapra másolva!
A Fabric klub pénteki estjeinek a nevét viselő mixalbum-sorozat, és az ezeken a lemezeken prezentált zenei világ főleg a hiphop és a drum'n'bass közötti ütemtartományt és ritmusvilágot öleli fel. De, mint azt a Fabric esetében oly sokszor megszokhattuk, bőven találhatunk ezen kívül eső, sokszor kategorizálhatatlan dolgokat is. A Freee magazin összeállítása.
Vágólapra másolva!

Fabriclive 01 - James Lavelle

Nagyon jó kezdés, mert ezen az albumon szinte mindabból ízelítőt kaphatunk, ami később ránk vár.

Fabriclive 02 - Ali B

Ali B-től itt nem igazi breakbeat szettet kapunk, mint az várható lenne, hanem egy diszkós, funkys, groove-os, soulos, huszonkét számból álló összeállítást, amelyben ugyan végig ott figyelnek a breakek, de alig lehet észrevenni őket. Csak az utolsó számok sorolhatók be igazán a breakbeatbe. Ali B nem hiába havi rezidens a klubban.

Fabriclive 03 - DJ Hype

Hype-ról azt kell tudni, hogy ő a jumpup-drum'n'bass alirányzat atyja, Zinc és Pascal mellett a Ganja Kru fő arca és a True Playaz kiadó feje. Mint dj is jól megállja a helyét, mivel technikailag a stíluson belül az egyik legügyesebb. Vág, dupláz, scratch-csel, bohóckodik, és annak ellenére, hogy így utólag már ronggyá játszott számokkal operál (Bad Company: Planet Dust), viszonylag hamar eltelik a mixre szánt idő.

Fabriclive 04 - Deadly Avanger

Itt bizony hiphopkoronggal van dolgunk, néhol régi diszkószámokkal. Nem túl sok a szöveg, a trükközgetések is féken vannak tartva. Egy remek, viszonylag könnyen fogyasztható hiphoptanórát hallgathatunk végig. De az oldschool-fanoknak is tartogat meglepetést Mr. Damon Baxter, becsempészett egy tracket Michael Jackson gombafejű kiskölök korából (Jackson 5).

Fabriclive 05 - Howie B

Howie B egyértelműen a nem teljesen normális agyműködésű emberek közé tartozik. Ebből itt sajnos csak mérsékelten kaphatunk ízelítőt. Biztos rászóltak a készítésnél, hogy vigyázzon azért a beteg dolgokkal, mert nem lesz zsíroskenyér az asztalon. Ettől függetlenül Howie kitett magáért. A számok a kemény breakektől a seggrázós house-ig, a hatások az electrótól a dzsesszig ölelik fel a zenei skála széles palettáját. Végül reggae-be torkollik az épphogy nem hetvennégy perces anyag. Egyik kedvencünk az albumról a Bombing F: Donuts And Coffee seggrázós hepaja.

Forrás: [origo]

Grooverider

Fabriclive 06 - Grooverider

Fabio & Grooverider, a jungle és később a drum'n'bass keresztapjaiként is felfogható páros tagjai közül először Grooverider mixelt össze egy albumnyit. Mindenképp meg kell említenünk, hogy ma a tört ritmusok egyik ága sem tarthatna ott, ahol tart, ha ez a két fekete ember nincs jó időben, jó helyen. Így viszont az elektronikus zenék legtermékenyebb és legvariábilisabb stílusfáját köszönhetjük nagymértékben nekik. Ezen az albumon olyan - a kiadáskor már agyonjátszott és addigra überslágerré vált - számok találhatók, mint Ram Trilogy: Milky Way, Peshay feat. Co-ordinate: You Got Me Burning, vagy Bad Company: Pulse.

Fabriclive 07 - John Peel

A legendás és a tavaly sajnos elhunyt BBC Radio 1 rádiós John Peel is összeütött egy Fabriclive-ra valót. Minden tiszteletünk az öregé, de ez akkor sem jó album, inkább érdekes, szórakoztató katyvasz, számunkra értelmezhetetlen koncepcióval. Tényleg olyan, mintha egy rádió slágerlistáját hallgatnánk, mondjuk az elmúlt negyven évből, vagy a csatornák között szörfölgetnénk. A mixelést és az átvezetőket felejtsük el, de ha érdekes kompilációt akarunk meghallgatni, ahol egymás után jönnek a country-, drum'n'bass-, rock-, régi diszkó- vagy hardcore-számok, akkor ajánlott.

Forrás: [origo]

Plump Dj's

Fabriclive 08 - Plump DJ's

A lemez megjelenése pillanatában Lee Rous és Andy Gardner még nem állt azon a dobogón, amin ma. Azóta igazi sztárokká váltak, kiléptek a breakbeat színfalai mögül a nyilvánosság elé. Megérdemelték, csak ennek az lett az ára, hogy nagyon elmentek a "prosztóbreak" és a hatásvadász struktúrák felé. Ez a Fabriclive azt az időszakot eleveníti fel, amikor még tele voltak humorral, és úgy játszadoztak a lemezekkel, mint a gyerekek. Olyan, azóta slágerré vált számokkal, mint az Evil 9 Cakehole-ja, a Soul Of Man The Drumja, a Donna Summer-féle I Feel Love breakbeat-átirata vagy a kissé bolondos, dülöngélős breaknek is nevezhető Sound Alliance: From Home Hexidecimal-mixe.