Electronic Beats Fesztivál: megvannak a jegynyertesek!

Vágólapra másolva!
Június 2-án, pénteken egy sereg világsztár érkezik Budapestre, hogy megismertesse a magyar főváros partyközönségével a T-Mobile Electronic Beats fesztiválsorozatot. A kölni nyitóeseményről a Nightmares On Wax soundsystemének kivételével az összes jól ismert előadó ideutazik, a városligeti Petőfi Csarnokba - ráadásul a Groove Armada, a Zoot Woman, dj Hell és az ezúttal szintén lemezlovasként virító Boy George által alkotott csapathoz csatlakozik dj Palotai és Yonderboi. Tíz jegyet sorsoltunk ki a bulira!
Vágólapra másolva!

A legnagyobb feltűnést bizonyára az kelti az érdeklődők körében, hogy Boy George neve ott van az EB fellépői között. Akik azonban arra számítanak, hogy a nyolcvanas évek nagy slágereit fogja majd előadni, azok nagyot tévednek, ugyanis a George Alan O'Dowd néven anyakönyvezett énekes dj-szettel érkezik hazánkba. A Culture Clubbal és szólóelőadóként főként extravagáns megjelenéséről és nagy port felverő nyilatkozatairól híres londoni fickó már évek óta elismert dj. Előszeretettel keveri a legkülönfélébb elektronikus tánczenéket, de hivatalosan megjelent mixében felbukkan például az EMF Unbelievable című klasszikusa is. Vélhetően hasonló elvek alapján válogat majd nálunk is.

dj Hell

Ha Boy George-ot fehér soulmelódiái, bőséges sminkkel kikent-kifent androgün külseje és kábítószerügyei tipikus popsztárrá tették, akkor az EB-n ugyancsak dj-szettel fellépő Hellről bátran kijelenthetjük, hogy maga az anti-szupersztár ikon. Ami a zenéjét illeti: detroiti minimalizmus és chicagói acidhouse ugyanúgy kikerülhet a keze alól, mint német trance és hardcore. Sőt! Helmut Geier legutóbbi lemeze például sötét, misztikus, fúziós zenemű az elektro, az EBM és dark-house világából. A lassan húsz éve alkotó dj Hellt igazi ízlésformálóként tartják számon, mellesleg a mai napig játssza azokat a zenéket, amiket pályája elején felfedezett magának, izgalmas elegyét adva réginek és újnak.

Groove Armada

Ha már az érdekes keverékeknél tartunk, Tom Findlay és Andy Cato kettőse, azaz a Groove Armada sem mindennapi vegyes páros. A kilencvenes évek közepén alakult, miután Cato barátnője bemutatta a két srácot egymásnak. A találkozás annyira jól sült el, hogy nem sokkal később már közös klubjukat nyitották Londonban, szintén Groove Armada néven - egy hetvenes évekbeli diszkóról elnevezve. Míg az egyik teremben Cato, az egykori harsonás house-t pakolt, addig a másikban Findley (ő trombitén és nagybőgőn játszik) soul-, funk-, és dzsesszlemezeket. Aztán elkezdtek zenét írni, és első önálló albumukat, az 1998-as Northern Start a Muzik magazin az év legjobb debütalbumának kiáltotta ki.

Forrás: [origo]
Groove Armada

Zoot Woman

A tavalyi budapesti fellépését még lemondó Zoot Womant ezen a néven vélhetően nem ismerik sokan, pedig egyik tagja, Stuart Price már hírnevet szerzett magának - elsősorban dj-ként, illetve remixerként, producerként. Ám valójában mindig is egy újhullámos szintipopegyüttesben szeretett volna játszani, így jött létre a Zoot Woman. A Johnny és Adam Blake részvételével megalakult együttes eddig két albumot ért meg, melyek pont jókor lettek időzítve ahhoz, hogy kivegyék a részüket a világon az elmúlt években végigsöprő elektro-pop-revivalből. Az együttes korai Duran Durant vagy a Human League-et idéző zenei világa a 2003-as második albumra kicsit megkomolyodott, és erősebb dalokat is szült. Azóta új lemez még nem jelent meg, hiszen Price-nak (aki egyékbént a zenekarban nem frontember, hanem szerényen a háttérbe húzódik) több ideje nem maradt a zenekarra, Madonna új lemezét kellett ugyanis gatyába ráznia...