Legendás mixalbumok: Y4K - középtempós breakbeat-élmények

Vágólapra másolva!
Az egyik legnagyobb breakbeat-kiadó, a Distinct'ive Records leghíresebb mixsorozata, az Y4K. Az egyes darabok a Distinct'ive Breaks sublabelen jönnek ki, kisebb megszakításokkal, 2001 óta. A sorozat a breakbeat különböző irányzatait hivatott bemutatni a stílus lehető legnagyobb neveivel. A Y4K első öt darabjának alcíme a Next Level Breaks, ami jól mutatja a kiadó iránymutató szándékait.
Vágólapra másolva!

01. Tayo - Further Still

A sorozatindító album kellően változatos, bár még érezni rajta a breakbeat-hangzás gyermekbetegségeit. Nem véletlen, hiszen a megjelenés 2001-es, de az erő már megvan benne, és szinte előrevetíti mindazt, ami ebben a stílusban ezt követően lejátszódott.

02. Koma&Bones

Zúg-búg a basszus, de ez inkább csak arra késztet, hogy kilökjük magunkból a töltött káposztát, mintsem arra, hogy táncra perdüljünk és ledolgozzük. Azért akad pár finom darab is a mixben, de ettől még Komáék ezúttal tényleg bekómáltak...

03. Freq Nasty

A leginkább raggás, és a legnagyobb rasztájú breaker ezúttal is ad a dubos és raggea-s zenékből egy csokrot. A jamaikai bűvöletben élő új-zélandi angol rendesen belehúz a mix közepén - szinte szétszedi a hangfalakat. Itt van Phil Keiran Voices in My Head-jénekPlastic Pervert-remixe, mely sokáig nagy kedvenc volt. Aztán újra az elektrósabb, raggás, már-már dubstepbe hajló breakbeat számok jönnek.

04. Dub Pistols

Igazi tucatlemeznek mondható, karakter nélkül. Mintha egy centrifugába beledobáltunk volna gyönyörű festékeket, és egy zöldesbarnás fraktál jött volna ki belőle.

05. Tayo - Dread at the Controls

A két cédés megjelenés közül az első igazi morcos, keménytalpú, ám viszonylag egysíkú törtritmusú kaland. A második lemezen már jobban elengedi magát a mixer, és egyedi, csak rá jellemző bugyborékolós, acides, raggás electro-tech-break-szettet prezentál.

06. Ils

A rockos breaker, a tánctérszaggató Ils csak egy-két szám erejéig enged minket pihenni. Valódi eklektikusságal közelíti meg a stílust. Rockereknek és "alterosoknak" kifejezetten ajánlott, sanszosan rákattannak.

07. Past Lessons Future Theories

Igazi zenei csemege. Két cédé remek számokkal, nagyon jó mixekkel, kiváló sorrenddel, a progresszív-breakbeattől és techfunktól egészen a szárnyalós, ütemes trenszi-proghouse-ig ível a zenei spektrum. Kötelező darab.

08. Uberzone

Igazi törzsi, rotyogós kezdés, ugyanilyen jó folytatás, dorombolós partybreakekkel megfűszerezve. A mix végén pedig egy részben magyar, pontosabb a Chi istálló művészei által képviselt roham található. Amb egy remixszel, míg Fine Cut Bodies (aka Kevin) és a brit Ferocious Mullet egy-egy számmal zárja az albumot.