Szörfverseny netes bírákkal - Heavy Tools Windependent Days

Vágólapra másolva!
A tavalyi nagy siker és a szörfösök pozitív visszajelzései igazolták, hogy a Magyarországon a Heavy Tools Windependent Days révén megjelent webcontest-típusú szörfversenyekre igencsak komoly igény mutatkozik. A Windsurfing.hu portál és a Heavy Tools márka által 2006-ban alapított versenysorozatot idén immár, mintegy "hagyományként" rendezik meg újra, ráadásul az itthon egyelőre egyedülálló versenyforma számos újítást hozott a freestyle-windsurf és kitesurf szakágak életébe is. (x)
Vágólapra másolva!

Nem véletlen, hogy sokszor az underground jelzővel illetik a Windependent Dayst. A szervezők is fölvállalják ezt, hiszen a sorozatnak épp az a fő célja, hogy alternatív kiegészítője legyen a hivatalos szövetségi versenyprogramnak. A Heavy Tools Windependent Days nyitott, akárki benevezhet, aki érez magában annyi tudást, hogy egy-két értékelhető figurát bemutasson a bíráknak, ráadásul a részvétel ingyenes, és külföldiek is jöhetnek.

A részvételi jog megszerzéséhez (a sportorvosi igazolás mellett) tulajdonképpen csak egy internetes regisztrációra van szükség, sőt éppen az internettel való szoros összefonódás teszi különlegessé a versenysorozatot.

- Elsősorban két dolog miatt egyedi itthon a Windependent Days. Ez egy erősszeles freestyle-verseny, kite és windsurf kategóriákban, ám ahogy azt a neve is jelzi, az évente négy futamból álló program egyes fordulóit nem előre kijelölt időpontban rendezzük, hanem olyankor, amikor a meteorológiai előrejelzés szerint valóban számíthatunk erős szélre - mondja Tuboly Ádám társfőszervező, a Heavy Tools marketingvezetője.

- Közismert, hogy a kiszámíthatatlan magyarországi szélviszonyok miatt az előre megadott időpontokra meghirdetett versenyeken sokszor megesik, hogy a résztvevők hiába várják a szelet egész nap. Mi azonban folyamatosan figyeljük a meteorológiai előrejelzést, és ha valamelyik hazai szörfös vizen szinte biztosan jó szél várható, akkor két-három nappal korábban e-mailben figyelmeztetjük a regisztrált versenyzőket, majd ha továbbra is bíztató a prognózis, akkor egy nappal korábban meghirdetjük a futamot.

Forrás: [origo]

A másik különlegesség, hogy az értékelés, pontozás nem a versenyen, néhány fős zsűri által történik, hanem az interneten. A versenyzők produkciójáról ugyanis kétszer hétperces videofelvétel készül, melyből egy egypercesre összevágott változat kerül föl a Windsurfing.hu weboldalra. Ezeket a filmeket bárki letöltheti, és aki regisztráltatja magát, az egytől kilencig terjedő skálán le is pontozhatja a bemutatott gyakorlatokat.

Minden futam után húsz nap áll rendelkezésre a szavazáshoz, így akár többezres internetes zsűri vehet részt az értékelésben - jelzi Tuboly Ádám, hogy egyfajta "népítélet" révén alakul ki az eredmény. - Végül, a versenysorozat eredménye a kite és a windsurf kategóriákban is az egyes futamok helyezési számainak átlagolásából áll össze, tehát értelemszerűen annak van a legnagyobb esélye, aki az összes fordulóban részt vesz, és jó eredményt ér el.